How to /

Jak zwiększyć niezawodność komunikacji pakietowej?

25.10.2016 Producent: Zastosowanie:
Wizerunek autora
cezary.ziolkowski@elmark.com.pl Inne artykuły tego autora
Jak zwiększyć niezawodność komunikacji pakietowej?
Czy niezawodna komunikacja GPRS/EDGE/HSPA/LTE jest możliwa? Zobacz jak działa GuranLink. Bezprzewodowa komunikacja pakietowa wykorzystująca sieci komórkowe to bardzo wygodny sposób łączenie ze zdalnymi lokalizacjami w których brakuje sieci Internet. Z wykorzystaniem np. modemów IP Moxa można szybko zestawić połączenie z portem szeregowym RS-232/422/485 lub z portem Ethernet. Jednak połączenia pakietowe mają również swoje wady - niestety zdarzają się sytuacje, że połączenie jest z różnych przyczyn zrywane. W jaki sposób można rozwiązać ten problem?

GuarnLink - jak to działa?

Moxa w swoich urządzeniach z komunikacją bezprzewodową w standardach GPRS/EDGE/UMTS/HSPA/LTE udostępnia funkcjonalność GuranLink pozwalającą na monitorowanie połączenia pakietowego oraz automatyczne restartowanie połączenia w przypadku, gdy połączenie zostało utracone. Połączenie jest sprawdzane w dwojaki sposób:
  1. Przy uruchamianiu modemu modemu funkcja GuaranLink sprawdza, czy modem zalogował się do sieci komórkowej. Jeżeli modem nie zaloguje się do sieci w określonym czasie następuje restart urządzenia
  2. Modem który prawidłowo zalogował się do sieci komórkowej może cyklicznie sprawdzać, czy połączenie jest nadal aktywne. W tym celu cyklicznie uruchamiana jest funkcja ping sprawdzająca czy odpowiada wcześniej zdefiniowany host.
Komentarze