Energetyka

Współczesna energetyka to jeden z kluczowych sektorów obecnego świata bez którego trudno byłoby dziś funkcjonować. Wysokie potrzeby generują coraz wyższe wymagania jakim muszą sprostać służby energetyczne. Mowa tu  oczywiście o ciągłości dostaw energii, współczynnikach które ją regulują jak SAIDI, SAFI ale też jej jakości oraz efektywności działania służb. Potrzeby te mają odzwierciedlenie w wielu wymiarach, zaczynając od miejsc wytwarzania energii, jej przesył i dystrybucje, automatykę stacyjną, szerokie pojętą łączność zarówno dla danych jak i dyspozytorską, czy też zapewnienie odpowiednich narzędzi służbom utrzymania ruchu. Do tego dochodzą coraz bardziej realne zagrożenia związane z cyberbezpieczeństwem

W Elmark Automatyka rozumiemy te potrzeby i wychodząc im naprzeciw kompletujemy szerokie portfolio produktów dedykowanych to zastosowań energetyce zawodowej. Nasze specjalizacje to:

  • Rozwiązania dla transmisji danych zarówno przewodowej jak i bezprzewodowej
  • Sieci komunikacyjne dla automatyki stacyjnej zgodne z IEC 61850
  • Rozwiązania cyberbezpieczeństwa
  • Komputery dedykowane do pracy w systemach energetyki zawodowej
  • Tablety i komputery mobilne dla służb utrzymania ruchu

Oferowane przez nas rozwiązania są z powodzeniem wykorzystywane zarówno przez naszych lokalnych użytkowników jak również cieszą się uznaniem i renomą na całym świecie. Jeśli powyższe zagadnienia są Ci bliskie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz artykułami powiązanymi z branżą. 

Dedykowane urządzenia