Inteligentne miasta

Inteligentne Miasto, to niezwykle szerokie pojęcie, ponieważ ilość systemów automatyki składających się na współczesną aglomerację jest ogromna. Jest to bardzo prężny segment rynku, który łączy w sobie wiele elementów mających na celu usprawnienie transportu w obszarach zarządzania ruchem, nadzoru czy komunikacji.

Inteligentny System Transportowy (ITS), to już zatem nie tylko Zintegrowany System Zarządzania Ruchem, ale również wszystkie systemy z nim współpracujące, do których zaliczyć możemy m. in.:

  • Monitoring Wizyjny CCTV oraz ARTR
  • Odcinkowe pomiary prędkości
  • Rejestracja przejazdów na czerwony świetle
  • Mobilna oraz przystankowa informacja pasażerska
  • Dynamiczne ważenie pojazdów
  • Informacja parkingowa

Należy również nadmienić, że w dobie Big Data, już nie tylko duże miasta chcą wdrażać takie systemy, ale mniejsze ośrodki miejskie równie często usprawniają swoje funkcjonowanie poprzez ich wdrażanie.

Różnorodność oferowanych przez Elmark Automatyka rozwiązań pozwala nam współtworzyć niemalże wszystkie obszary współczesnego Smart City. Trzonem naszej działalności w tym zakresie są  przewodowe oraz bezprzewodowe urządzenia sieciowe, ponieważ niezawodna transmisja danych stanowi o prawidłowości funkcjonowania całego systemu. Ponadto ważnymi elementami są również dedykowane komputery przemysłowe (pracujące jako dataloggery oraz służące do wizualizacji) jak również rozproszone systemy wejść/wyjść (szczególnie ważne w systemach monitorownia).

Jako dostawca takich producentów jak MOXA, Advantech czy dzięki naszej linii komputerów przemysłowych Elmatic od lat współpracujemy z wiodącymy integratorami w tym segmencie oraz mamy na koncie liczne wdrożenia, które świadczą o jakości proponowanych przez nas rozwiązań.

Dedykowane urządzenia