Od 1983 roku dostarczamy sprawdzone rozwiązania dla przemysłu.
Nasza historia jest w dużej mierze historią naszych klientów. Przez cztery dekady współpracy razem kształtowaliśmy technologiczne jutro. Patrzymy w przyszłość to nie tylko hasło, ale także niezmienna wartość. Na tej stronie dzielimy się naszą historią, osiągnięciami i wizją przyszłości.
4 dekady technologicznego rozwoju
I dekada
Produkcja
Startujemy w 1983 r. od tworzenia sterowników mikroprocesorowych. Nasze projekty są odpowiedzią na oczekiwania rynku w trudnych czasach PRLu. Firma szybko rośnie, zatrudniając kolejnych inżynierów-specjalistów.
II dekada
Dystrybucja
Dynamicznie rozwijamy portfolio dystrybuowanych producentów o wiodące marki.
Dla wielu do dziś jesteśmy wyłącznym dystrybutorem w Polsce.
W latach 90. przekształcamy firmę w sp. z o.o.
III dekada
Digitalizacja
Jako jedni z pierwszych w branży uruchamiamy sklep online, który szybko staje się ważnym źródłem sprzedaży. Otwieramy siedzibę główną w Wesołej oraz biuro i centrum szkoleniowe na Mokotowie.
IV dekada
Innowacja
Skupiamy się na nowych technologiach (sztuczna inteligencja, cyberbezpieczeństwo, rzeczywistość rozszerzona) i rozpoczynamy działalność jako Spółka Akcyjna.
Rozbudowujemy magazyn do powierzchni blisko 2 000 m2 dając partnerom gwarancję dostępności towarów.
Poznaj naszą historię
Wartością Elmarku jest nieustanny rozwój
Praca z nowymi technologiami to albo ciągły ruch do przodu, albo cofanie się. Na każdym etapie naszej historii wybieraliśmy pierwszą opcję: zdobywanie wiedzy, dzielenie się nią z naszymi partnerami i wprowadzanie na rynek nowych rozwiązań. Dzięki temu osiągnęliśmy nasz cel: zbudowaliśmy firmę, która jest partnerem przemysłu i wyznacza nowe kierunki.
Elmark Automatyka dzisiaj
Codziennie pomagamy we wdrożeniach najnowocześniejszych technologii związanych ze sztuczną inteligencją, rzeczywistością rozszerzoną i cyberbezpieczeństwem OT.
Bierzemy udział w projektach o kluczowym dla kraju znaczeniu. Tam, gdzie potrzebna jest niezawodność i bezpieczeństwo, tam są nasze rozwiązania.
Dzielimy się wiedzą podczas najważniejszych branżowych konferencji i targów, organizowanych przez nas webinarów i szkoleń. Publikujemy raporty, które są doceniane przez ekspertów. Nasi partnerzy doceniają Centrum Wiedzy, które stworzyliśmy w ramach platformy Elmark.com.pl.
Działamy w modelu Value Added Distributor, co oznacza, że klienci otrzymują od nas wsparcie na każdym etapie, a filarem naszej sprzedaży są zaufani partnerzy.
Z sukcesami rozwijamy dwie własne marki - Rugged Experts (mobilne rozwiązania wzmocnione) oraz Elmatic (autorskie komputery przemysłowe wysokiej klasy, do zadań specjalnych).
Nasz zespół
O sukcesie firmy decydują ludzie. Elmark to ponad 70 osób, z których każda jest specjalistą w swojej dziedzinie. To pozwala odnosić nam sukcesy, które potem wspólnie świętujemy.
Patrzymy w przyszłość
Innowacyjna platforma zakupowa
Rozwój e-commerce'u to fundament naszej przyszłości. Dlatego zaprojektowaliśmy i wciąż optymalizujemy ją zgodnie z filozofią Smart Distributor. Partnerzy doceniają m.in. możliwość rezerwacji towaru i zamrożenia jego ceny oraz intuicyjną obsługę.
Mirosław Zwierzyński
Członek Zarządu
Nowoczesna logistyka
Niezmiennie będziemy stawiać na usprawnienia w tym zakresie. Co 10 lat podwajamy naszą powierzchnię stocku i stale inwestujemy w rozwój infrastruktury magazynowej.
W przyszłym roku otworzymy magazyn z wykorzystaniem półatuonomicznych wózków kompletacyjnych.
Antoni Warszawik
Członek Zarządu
Rozwój najnowszych technologii
Sztuczna inteligencja, systemy wizyjne, rzeczywistość rozszerzona oraz mechanizmy Deep Learning to tematy, o których mówi cała branża. My za cel stawiamy sobie dostarczanie tych technologii wspólnie z naszymi partnerami, zgodnie z modelem Value Added Distributor.
Marek Ołdakowski
Członek Zarządu
Dystrybucja naszych rozwiązań do całej UE
Jednym z celów na przyszłość jest ekspansja na kolejne rynki CEE. Nasze udane doświadczenia z Rumunii utwierdziły nas w przekonaniu, że najważniejszy w budowaniu relacji jest klientocentryzm i jasne, przejrzyste wartości. Podstawą jest szczerość.
Decydując się na współpracę z nami klienci muszą wiedzieć, że zyskują zaufanego partnera.
Łukasz Szymczak
Członek Zarządu