
Oscyloskop USB 100 MS/s, analizator stanów logicznych i zasilacz o zmiennym napięciu
Oscyloskop to jedno z najważniejszych narzędzi w rękach projektantów układów elektronicznych. Dzięki niemu mogą dokładnie analizować i mierzyć sygnały elektryczne w swoich projektach. Urządzenie pozwala też na wizualną reprezentację zmian sygnałów w czasie, co ułatwia wykrywanie i diagnozowanie problemów.
Jednym z głównych zastosowań oscyloskopów jest analiza sygnałów analogowych (np. napięcia lub prądu). Oscyloskop umożliwia ich dokładny pomiar. Pozwala to projektantom na zaprojektowanie układów o optymalnych parametrach. Dodatkowo, oscyloskopy pozwalają na precyzyjne mierzenie częstotliwości i fazy sygnałów. Jest to istotne zwłaszcza w projektowaniu układów elektronicznych.
Oscyloskopy są również przydatne w analizie sygnałów cyfrowych, które są reprezentowane przez impulsy elektryczne. Urządzenie pozwala na dokładne mierzenie czasu trwania impulsów, co jest ważne w projektowaniu układów cyfrowych. Dzięki temu projektanci mogą zoptymalizować parametry swoich projektów, takie jak:
Co więcej, oscyloskopy są niezastąpione w diagnostyce awarii układów elektronicznych. Kiedy projektanci lub technicy napotykają problemy z działaniem układów urządzenie pomaga dokładnie zlokalizować i zdiagnozować przyczyny problemów. Oscyloskop pozwala na wizualizację sygnałów elektrycznych, co umożliwia łatwe wykrycie awarii, takich jak zakłócenia elektromagnetyczne czy problemy z zasilaniem.
To rodzina oscyloskopów, w której skład wchodzą urządzenia serii ADP3450 oraz ADP3250. Są to urządzenie pomiarowe typu All-in-One w kompaktowej obudowie. Sercem każdego z nich jest odpowiednio cztero- lub dwukanałowy oscyloskop o wysokiej rozdzielczości, oferujący 14-bitową rozdzielczość z częstotliwością próbkowania aż do 0,5 GS/s.
Ten model to zaawansowany oscyloskop, który wyróżnia się kilkoma cechami na tle konkurencji.
Użytkownik otrzymuje urządzenie, zasilacz 19V 3,4A, kabel USB A-B, kabel US IEC, kabel EU IEC oraz kabel 2x12 MTE. Dodatkowo istnieje możliwość wyboru zestawu powiększonego o 4 kable BNC do mini-grabbera i 4 sondy oscyloskopowe P2150.
Analogowe kanały wejściowe typu single-ended dostępne są za pośrednictwem złączy BNC znajdujących się na przednim panelu. Rozmiar bufora wejściowego w trybie nagrywania wynosi 128 MS. Wyjściami analogowymi są dwa kanały generatora przebiegów arbitralnych. Dostęp do nich, tak jak w przypadku analogowych kanałów wejściowych jest za pośrednictwem złączy BNC znajdujących się na przednim panelu.
Urządzenie posiada 16 dedykowanych kanałów cyfrowych działających z maksymalną częstotliwością próbkowania wynoszącą 125 MS/s.
Analod Discovery Pro 3000 posiada jeden 2-kanałowy zasilacz cyfrowy. Zakres napięcia wynosi od 1,2 V do 3,3 V, natomiast maksymalny prąd wyjściowy to 300 mA.
Urządzenie posiada dwa dedykowane zewnętrzne wyzwalacze BNC. Oprócz nich źródłem wyzwalania mogą być analogowe kanały oscyloskopu, start generatora funkcyjnego, cyfrowe linie I/O oraz ręczny przycisk wyzwalania.
Łączność urządzenia z komputerem może być realizowana poprzez połączenie USB lub Ethernet (istnieje możliwość łączności w trybie Linux oraz standardowym). W trybie Linux istnieje możliwość podłączenia urządzeń peryferyjnych poprzez 4 szybkie porty USB 2.0.
Analog Discovery Pro posiada aż 12 instrumentów, które są gotowe do analizy sygnałów mieszanych. Można przeprowadzić ją w wygodny sposób, wykorzystując bezpłatne oprogramowanie producenta - WaveForms.
Dostępne instrumenty:
- oscyloskop,
- generator przebiegów,
- zasilacz,
- woltomierz,
- rejestrator danych,
- analizator stanów logicznych,
- generator wzorców,
- statyczne wejścia/wyjścia,
- analizator widma,
- analizator sieci,
- analizator impedancji,
- analizator protokołów.
Jeżeli jesteś zainteresowany produktami firmy Digilent, pisz śmiało na adres: pawel.czekierda@elmark.com.pl
Masz pytania? Potrzebujesz porady? Zadzwoń lub napisz do nas!