Getac umacnia swoją pozycję w sprzedaży komputerów klasy rugged

18.11.2021 Aktualności /
Getac umacnia swoją pozycję w sprzedaży komputerów klasy rugged
Wizerunek autora
Producent: Getac

W pierwszym kwartale 2021 roku firma Getac odzyskała pozycję lidera sprzedaży wytrzymałych tabletów w obu Amerykach. Utrzymywaliśmy pierwsze miejsce przez cztery z ostatnich pięciu kwartałów w tym regionie. Być może jeszcze większym sukcesem były nasze wytrzymałe notebooki, które po raz pierwszy zajęły najwyższe miejsce w dostawach na region EMEA. To umożliwiło wzrost udziału w rynku o 10% w porównaniu z rokiem poprzednim. W skali globalnej siła rynkowa firmy Getac okazała się wystarczająca, abyśmy znaleźli się w pierwszej trójce dostawców wytrzymałych urządzeń zarówno w segmencie tabletów, jak i laptopów.

Globalny rynek wytrzymałych tabletów (na którym w 2020 roku Getac był jedynym dostawcą z pierwszej trójki, który zwiększył swój udział w rynku) odnotował imponujący wzrost przychodów o 31% w porównaniu z rokiem poprzednim (przy wzroście dostaw o 16%) dzięki silnemu wzrostowi we wszystkich regionach. W tym samym okresie w obu Amerykach wzrost wyniósł ponad 40%. Getac zwiększył swój udział w rynku o imponujące sześć punktów procentowych. Ten wzrost dał nam komfortowe dziesięć punktów przewagi nad naszym najbliższym konkurentem w dostawach w pierwszym kwartale 2021 roku.

Ogólnoświatowy obraz rynku wytrzymałych notebooków był nieco bardziej zróżnicowany. Cały rynek odnotował jednocyfrowe spadki pod względem wysyłek i przychodów. Przychody w regionie Azji i Pacyfiku wzrosły o imponujące 25%. Jednak Stany Zjednoczone odnotowały tylko 5% wzrostu (pomimo, że Getac osiągnął znaczące przychody i wzrost udziału w rynku). Region LATAM spadł o 20%+, a region EMEA o 35% w porównaniu z rokiem poprzednim.

Spadek liczby sprzedanych notebooków w regionie EMEA wynikał głównie ze zmiany popytu na wytrzymałe tablety i inne urządzenia mobilne (w którym przypadku region ten odnotował znaczny wzrost). W przypadku firm, które nadal wykorzystują moc, wszechstronność i pełną klawiaturę, jaką oferuje notebook, dostawy Getac utrzymały się w tym regionie na najwyższym poziomie. Nasz udział w rynku wzrósł o prawie dziesięć punktów procentowych w porównaniu z rokiem poprzednim, co wystarczyło, aby Getac po raz pierwszy znalazł się na najwyższym stopniu podium.

 

Rozwój rynku z Getac Select

Kluczowy powód, dzięki któremu Getac objął pozycję lidera w regionie EMEA i Amerykach, jest prosty: Getac Select. Nawet przy doskonałych możliwościach sprzętowych i tolerancji, oferowanie komputera, który można upuścić lub zanurzyć w wodzie, nie wystarczy. Jest to szczególnie ważne w branżach, w których istnieje wiele niestandardowych i/lub starszych urządzeń i rodzajów oprogramowania.

Getac Select został stworzony z myślą o tych realiach. Oferujemy sprzęt (w tym akcesoria produkcyjne), oprogramowanie, zgodność ze starszymi wersjami, uproszczone procesy zaopatrzenia, wstępną konfigurację specyficzną dla danej branży, integrację, wsparcie posprzedażowe i wiele więcej. Ze względu na fakt, że firma Getac zajmuje się branżami charakteryzującymi się pracą w trudnych warunkach, oto czym się zajmujemy. Rozwiązania Getac Select umożliwiają obecnie cyfryzację takich branż, jak produkcja, usługi komunalne, transport i logistyka, bezpieczeństwo publiczne oraz energetyka i zasoby naturalne.

Copyright 2020 VDC Research Group, Inc. Źródło: Quarterly Mobile Hardware Tracker (Kwartalny raport na temat sprzętu mobilnego)

 

Skontaktuj się ze specjalistą Elmark

Masz pytania? Potrzebujesz porady? Zadzwoń lub napisz do nas!