Getac wprowadza na rynek pierwszego laptopa z akceleratorem AI

28.05.2024 Informacje produktowe /
Getac wprowadza na rynek pierwszego laptopa z akceleratorem AI
Wizerunek autora
Producent: Getac

Laptop Rugged zoptymalizowany pod kątem AI, zaprojektowany dla maksymalnej produktywności

Nowy model S510 umożliwia pracownikom pełne wykorzystanie usprawnień wydajności oferowanych przez aplikacje oparte na sztucznej inteligencji. Wyposażony w procesor Intel® Core™ Ultra 5/7 z technologią Intel® AI Boost oraz grafikę Intel®, zapewnia wyjątkową wydajność. Dedykowany klawisz Microsoft Copilot natychmiast aktywuje funkcje AI, gdy tylko są potrzebne.

Urządzenie łączy zaawansowane funkcje z certyfikacjami MIL-STD-810H i IP53, zapewniając odporność na upadki z wysokości 3 stóp (0,9 m) oraz wibracje, co daje użytkownikom pewność i niezawodność. S510 posiada również wyświetlacz o przekątnej 15,6 cala, jasności 1000 nitów oraz technologię czytelną w świetle słonecznym Getac, co zapewnia optymalną widoczność w różnych warunkach oświetleniowych. Oferuje solidne opcje łączności, w tym standardowe WiFi 6E i Bluetooth 5.3, a także opcjonalne 4G-LTE i 5G Sub-6, aby utrzymać użytkowników w stałym kontakcie.

Pomimo dużego ekranu i wytrzymałej konstrukcji, S510 jest lekki, waży zaledwie 2,35 kg (5,18 lbs), co ułatwia jego przenoszenie, a funkcja wymiennej na gorąco baterii zapewnia nieprzerwaną pracę przez całą zmianę. Jego zrównoważony design odzwierciedla zaangażowanie Getac w odpowiedzialność ekologiczną, z dużą częścią obudowy wykonaną z materiałów pochodzących z recyklingu konsumenckiego (PCR).

S510 można dostosować do indywidualnych potrzeb klientów, oferując opcje takie jak podwójne porty Thunderbolt 4 dla szybszego transferu danych, do 64 GB pamięci DDR5 (standardowo 8 GB) oraz do 2 TB pamięci PCIe NVMe SSD (standardowo 256 GB). Dodatkowe opcje obejmują laserowy czytnik kodów kreskowych, napęd DVD super multi-drive, drugi dysk pamięci oraz/lub kartę graficzną NVIDIA.

Mocne specyfikacja i wytrzymała konstrukcja S510 czynią go idealną platformą dla szerokiej gamy aplikacji opartych na AI. Na przykład, profesjonaliści z branży bezpieczeństwa publicznego mogą redukować szumy tła podczas wywiadów i zeznań świadków, poprawiając klarowność nagrań. Profesjonaliści z branży motoryzacyjnej mogą przyspieszyć diagnostykę dzięki algorytmom w czasie rzeczywistym. Organizacje produkcyjne mogą kontynuować integrację inteligentnych i autonomicznych możliwości w celu poprawy łańcucha dostaw. Profesjonaliści z branży użyteczności publicznej mogą korzystać z aplikacji opartych na AI do szybkiej analizy danych terenowych i identyfikowania krytycznych problemów infrastrukturalnych zanim doprowadzą one do kosztownych nieplanowanych przestojów.

„Komputery AI reprezentują nową erę komputerów osobistych z dedykowanymi możliwościami akceleracji AI rozproszonymi między centralną jednostką przetwarzającą (CPU), jednostką przetwarzania grafiki (GPU) i jednostką przetwarzania neuronowego (NPU). Na czele tej innowacji stoją komputery zasilane przez Intel Core Ultra, oferujące energooszczędną akcelerację AI i lokalne możliwości inferencji. Jesteśmy podekscytowani, widząc, jak nowy S510 firmy Getac wprowadza tę technologię na wytrzymałą platformę, rozszerzając gamę komputerów AI zasilanych przez Intel Core Ultra dostępnych na rynku,” mówi Grace Wang, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu, dyrektor generalny Intel Taiwan.

„Dopiero zaczynamy odkrywać potencjał aplikacji opartych na AI i korzyści, jakie mogą one przynieść różnym branżom,” mówi James Hwang, prezes Getac Technology Corporation. „Nowy S510 łączy perspektywiczne osiągi i wytrzymałą trwałość w kompaktowej i lekkiej konstrukcji, umożliwiając użytkownikom pewne wdrażanie najnowszych innowacji opartych na AI.”

Skontaktuj się ze specjalistą Elmark

Masz pytania? Potrzebujesz porady? Zadzwoń lub napisz do nas!