MGate - konwertery protokołów przemysłowych

06.10.2020 How to, Informacje produktowe /
Mgate - konwertery protokołów
Wizerunek autora
Cezary Ziółkowski
Producent: MOXA
  • Zakłady przemysłowe

Konwertery protokołów z serii MGate zapewniają łatwą konwersję między różnymi protokołami przemysłowymi. Dzięki temu bez problemu do sterownika obsługującego protokół PROFIBUS podłączymy urządzenia I/O obsługujące np. protokół Modbus RTU. Oczywiście to tylko jeden z przykładów. Dostępnych jest kilkanaście różnych bramek, możliwości konwersji między różnymi protokołami.

Dostępne są modele obsługujące starsze i nowsze warianty danego protokołu (np. Modbus RTU <-> Modbus TCP, DNP3 Serial <-> DNP3 TCP, PROFIBUS <-> PROFINET) jak również modele pozwalające na konwersję między zupełnie innymi protokołami przemysłowymi (np. PROFIBUS <-> Modbus, Ethernet/IP <-> MQTT, Modbus <-> MQTT itd.). Obsługiwane są również mniej popularne protokoły: DF1, CAN-J1939, IEC 60870-5-101 oraz IEC 60870-5-104.

Aby precyzyjnie dobrać model konwertera polecamy zapoznać się z poniższą tabelą protokołów. Znając protokoły urządzeń, które chcemy skomunikować i role, jakie pełnią, możemy sprawdzić, jaki model MGate będzie potrzebny.

Przemysłowe wykonanie

Konwertery protokołów MGate wyróżniają się bezkompromisowym podejściem do kwestii niezawodności. Większość urządzeń jest dostarczana w solidnej metalowej obudowie przystosowanie do pracy w najcięższych przemysłowych warunkach. Potwierdzeniem niezawodności jest 5 letnia gwarancja. Co niezwykle ważne, serwis w formule door-to-door jest realizowany w Polsce.

Łatwa konfiguracja

Konfiguracja konwerterów MGate jest tak prosta, jak to możliwe. Producent dołożył wszelkich starań, aby proces uruchomienia i używania konwerterów był prosty i intuicyjny.

Skontaktuj się ze specjalistą Elmark

Masz pytania? Potrzebujesz porady? Zadzwoń lub napisz do nas!