Platforma pod systemy wizyjne, Deep Learning i AI - Neousys Nuvo-8108GC-XL

09.04.2021 Informacje produktowe / Komputery przemysłowe, Komputery mobilne
Platforma pod systemy wizyjne, Deep Learning i AI - Neousys Nuvo-8108GC-XL
Wizerunek autora
Aleksander Czerw
Producent: Neousys Technology
  • Kolej
  • Służby mundurowe
  • Zakłady przemysłowe

Nuvo-8108GC-XL to komputer przemysłowy produkowany przez firmę Neousys Technology, dedykowany do mobilnych systemów wizyjnych jako jednostka „Edge AI computing platform”. Jest to urządzenie służące do przetwarzania dużej ilości informacji (najczęściej obrazów z kamer) umożliwiające zastosowanie zaawansowanych algorytmów sztucznej inteligencji na krawędzi, czyli bezpośrednio na obiekcie. Aplikacje tego typu wymagają dużej mocy obliczeniowej, którą Nuvo-8108GC-XL zapewnia poprzez wsparcie dla najbardziej wydajnych kart graficznych obecnie dostępnych na rynku (NVIDIA® RTX 30, karty graficzne do RTX 3080) oraz procesorów Intel® Xeon® E i 8/9 generacji Core™.

Wsparcie dla kart RTX 3080

Opatentowany obieg termiczny

Nuvo-8108GC-XL posiada specjalnie zaprojektowany obieg termiczny wewnątrz obudowy, który pozwala na pracę komputera do 60°C temperatury otoczenia utrzymując przy tym najwyższą wydajność karty graficznej. Dostęp do 2 x PCIe x16 (elektrycznie x8) oraz 2 x PCIe x8 (elektrycznie x4) umożliwia montaż dodatkowych kart rozszerzeń, a co za tym idzie czyni komputer niezwykle uniwersalnym w zastosowaniach analizy wideo, czy inspekcji i nadzoru wizyjnego z algorytmów Deep Learning. Jednostka wyposażona jest także w slot M.2 umożliwiający wykorzystanie modemów wspierających technologię komórkową 4G oraz 5G.

Szeroki zakres napięć wejściowych 
i kontrola zapłonu

Przykręcane I/O

Nuvo-8108GC-XL to komputer przemysłowy zaprojektowany z myślą o zastosowaniach mobilnych. W celu zapewnienia jak najdłuższej trwałości wszystkie złącza I/O mają możliwość przykręcenia do obudowy. Taka konstrukcja zapobiega nie tylko uszkodzeniom portów, ale również rozłączaniu przewodów podczas występowania wibracji i wstrząsów. Obudowa komputera posiada opatentowaną konstrukcję usztywniającą karty rozszerzeń, która zapobiega wypięciu kart ze slotów PCIe podczas jazdy. Komputer przemysłowy Nuvo-8108GC-XL może być zasilany napięciem o 8-48VDC oraz posiada wbudowany kontroler zapłonu, dzięki czemu może być zasilany napięciem dostępnym w samochodach osobowych, autobusach, tramwajach, czy pociągach.

Mocowanie tłumiące drgania oraz
usztywnienie GPU

Możliwości rozszerzeń

Więcej informacji o produkcie: https://www.elmark.com.pl/sklep/neousys-technology/nuvo-8108gc-xl

Skontaktuj się ze specjalistą Elmark

Masz pytania? Potrzebujesz porady? Zadzwoń lub napisz do nas!