Neousys wprowadza nową serię komputerów mini POC-40 z obsługą 5G oraz WiFi 6

24.06.2021 Informacje produktowe /
Neousys wprowadza nową serię komputerów mini POC-40 z obsługą 5G oraz WiFi 6
Wizerunek autora
Aleksander Czerw
Producent: Neousys Technology
  • Zakłady przemysłowe
  • Kolej

POC-40 to seria bezwentylatorowych komputerów mini wyposażona w procesory Intel® Elkhart Lake Atom® x6211E. Jest to jeden z najmniejszych modeli dostępnych w ofercie marki Neousys mierzący zaledwie 52 mm (szer.) x 89 mm (głęb.) x 112 mm (wys.). Niewielkie gabaryty sprawiają, że świetnie wpasuje się w aplikacje o ograniczonej przestrzeni np. jako brama danych w zastosowaniu na krawędzi (tzw. Edge Computing).

POC-40 - Neousys

Wykorzystana w POC-40 litografa procesorów 10 nm sprawia, że pojedynczy rdzeń generacji Elkhart lake zapewnia 1.8 razy większą wydajność w porównaniu do poprzedniej generacji Gemini Lake oraz 1.5 razy większą wydajność podczas wykorzystania procesora wielowątkowo. Oznacza to, że POC-40 jest 2 razy wydajniejszy od swojego poprzednika POC-200 jednocześnie osiągając o połowę mniejszy rozmiar.

POC-40 - Neousys

POC-40 umożliwia wygodny montaż na szynie DIN oraz komunikację z urządzeniami peryferyjnymi poprzez 2 x Gigabit Ethernet, 4 x USB 2.0/3.1 Gen1, 4 x COM oraz opcjonalnie sterowanie np. przekaźnikami przy wykorzystaniu wejść/wyjść cyfrowych. Dzięki możliwości wyposażenia komputera w modem 5G/4G oraz WiFi 6/ WiFi 5 komputer naturalnie odpowiada wymogom stawianym urządzeniom do zastosowań we wszelkiego rodzaju pojazdach. Warto dodać, że oprócz wspierania najnowszych technologii komunikacji bezprzewodowej POC-40 przetestowany jest pod kątem pracy w warunkach wibracji i wstrząsów. Spełniając standard MIL-STD-810G, metoda 514.6 przygotowany jest do pracy w trudnych warunkach występujących na obiektach mobilnych. Przystosowanie do użytkowania w pojazdach zostało osiągnięte poprzez zastosowanie komponentów umożliwiających pracę w szerokim zakresie temperatur od -25°C do 70°C oraz przez wbudowanie przetwornicy o zakresie napięć wejściowych od 12VDC do 20 VDC.

Skontaktuj się ze specjalistą Elmark

Masz pytania? Potrzebujesz porady? Zadzwoń lub napisz do nas!