Nuvo-7531 - Kompaktowy, wydajny, wytrzymały komputer przemysłowy z gniazdem LGA1151

24.08.2021 Informacje produktowe /
Nuvo-7531 - Kompaktowy, wydajny, wytrzymały komputer przemysłowy z gniazdem LGA1151
Wizerunek autora
Tycjan Kołecki
Producent: Neousys Technology
  • Zakłady przemysłowe

Nuvo-7531 to jeden z najbardziej wydajnych kompaktowych komputerów Rugged Embedded firmy Neousys Technology. Jego niewielkie wymiary, potężna moc obliczeniowa, szeroki zakres portów, możliwość szybkiej zmiany dysków SSD w trakcie pracy urządzenia oraz sloty na karty SIM, sprawia że ten komputer idealnie sprawdzi się na linii produkcyjnej zarówno jako urządzenie brzegowe, jak i jako główny kontroler sterujący całym procesem. Dzięki połączeniu tych wszystkich cech, Nuvo-7531 uzyskało w roku 2021 nagrodę Control Engineering Engineers' Choice.

Małe wymiary, duże możliwości rozbudowy

Firma Neousys Technology zdążyła nas przyzwyczaić do ciekawych oraz niespotykanych rozwiązań, nie inaczej jest w tym przypadku. Niewielkie rozmiary (212 x 165 x 63mm) pozwalają na zamontowanie komputera nawet w bardzo ograniczonej przestrzeni, a opcjonalny uchwyt na szynę DIN dodatkowo rozszerza o możliwość łatwego zastosowania w istniejących już szafach sterowniczych. 

Pomimo ukierunkowania na kompaktowość, Nuvo-7531 nie idze na kompromis w kwestii wydajności. Ta niewielka jednostka posiada socket LGA1151, który umożliwia instalacje procesorów Intel Core i3/i5/i7 ósmej bądź dziewiątej generacji. Ponadto, urządzenie wspiera do 32GB RAM DDR4 2666/2400.

Rozbudowę umożliwią porty 1x SATA hot-swap, 1x M.2 2280 oraz 3x pełnowymiarowe złącza Mini PCI Express (z wewnętrznym gniazdem dla kart SIM).  

 

Zintegrowana, wytrzymała obudowa, bezkompromisowe IO

Szczególną cechą konstrukcyjną komputerów Neousys z serii Rugged Embedded jest bezpośredni montaż płyty głównej do masywnego radiatora. Zapewnia to ponadprzeciętną wytrzymałość na nieprzyjazne warunki środowiskowe (praca w temperaturze od -25 do 60 stC, wilgotność 10%-90%). Boki i spód obudowy wykonane są z grubych paneli metalowych, dzięki czemu, Nuvo-7531 jest odporne na wibracje i uderzenia, zgodnie z normą MIL-STD-810G. 

Tak zaprojektowana obudowa nie ogranicza jednak zestawu portów IO komputera. Znaczna ilość szeroko wyspecjalizowanych portów pozwala na użycie Nuvo-7531 w wielu aplikacjach. Urządzenie posiada 4 porty Gigabit Ethernet, 2 programowalne porty szeregowe RS232/422/485 oraz 6 portów USB. Złącza wideo DisplayPort i VGA pozwalają na wyświetlanie wizualizacji procesu przemysłowego, a wejście audio jack 3,5mm umożliwia odtwarzanie sygnałów dźwiękowych.

Skontaktuj się ze specjalistą Elmark

Masz pytania? Potrzebujesz porady? Zadzwoń lub napisz do nas!