Poc-551VTC - kompaktowy komputer do zastosowania w pojazdach

23.08.2021 Informacje produktowe /
Poc-551VTC - kompaktowy komputer do zastosowania w pojazdach
Wizerunek autora
Tycjan Kołecki
Producent: Neousys Technology
  • Kolej
  • Służby mundurowe

POC-551VTC to nowy bezwentylatorowy, ultra kompaktowy komputer firmy Neousys Technology, posiadający niespotykaną w tych wymiarach wydajność. Komputer idealny do zastosowania w pojazdach, dzięki niewielkiej obudowie (64 x 116 x 176 mm), wydajnym procesorze AMD Ryzen, szerokim wachlarzu portów I/O, możliwością komunikacji bezprzewodowej oraz GPS. Najważniejszym czynnikiem ukierunkowywującym tą jednoskę na zatsosowanie w transporcie jest posiadanie certyfikatów EN-50155 oraz E-Mark.

 

Ponadprzeciętna wydajność 

Niespotykaną jak dotąd wydajność udało się uzyskać dzięki zastosowaniu procesora AMD Ryzen™ Embedded V1605B. Jednostka ta posiada 4 rdzenie, 8 wątków oraz zintegrowany procesor graficzny Vega, takie połączenie zapewnia moc obliczeniową przewyższającą mobilne warianty procesorów Intel Core i7 7. generacji. Programiści systemów wizyjnych docenią GPU Radeon Vega, który zapewnia zapewnia moc obliczeniową na poziomie 3.6 TFLOPS w FP16 – jest to wartość która do tej pory była osiągalna tylko w pełnowymiarowych komputerach przemysłowych. W ten sposób Neousys Technology po raz kolejny pokazał swoje innowacyjne podejście i przewagę nad konkurencją. 

 

 

Łączność ze światem i pojazdem 

POC-551VTC posiada kompletny zakres portów I/O zaczynając od 4 złącz Gigabit Ethernet, 4 wejść PoE+ o mocy 25W, które mogą być wykorzystane do podłączenia kamer, 4-kanałowe izolowane DI/O do komunikacji danych między różnymi typami urządzeń, 4 portów USB 3.1, złącz wideo VGA oraz DisplayPort, 4 portów szeregowych RS aż po magistrale CAN 2.0 która jest wykorzystywana w większości pojazdów. Wszystkie porty są wyposażone w mechanizm blokady śrubowej, aby zabezpieczyć połączenie kablowe.

W celu możliwości rozbudowy komputera POC-551VTC jest wyposażony w trzy gniazda mini-PCIe, gniazdo M2 oraz sloty na kartę SIM. Dzięki powielonym slotom SIM można zastosować karty od różnych operatorów, aby zwiększyć zasięg i uniknąć martwych stref w celu zapewnienia jak największej stabilności pracy. 

 

 

 

 

 

 

 

Wytrzymałość na 5 gwiazdek

Konstrukcja bezwentylatorowa umożliwia pracę w trudnych warunkach środowiskowych, dzięki braku ruchomych części oraz przewodów, komputer może pracować w otoczeniu w którym występują wstrząsy i uderzenia, co potwierdza spełnianie normy kolejowej EN50155. POC-551VTC może pracować w bardzo szerokim zakresie temperatur od -40°C do 70°C. Połączenie tych cech zapewnia, że komputer jest w stanie pracować bezproblemowo w praktycznie każdym napotkanym środowisku. 

 

 

 

IPC jako komputer pokładowy

Neousys Technology tworząc komputer POC-551VTC mieli na celu stworzenie idealnego komputera do pracy w pojazdach, stąd spełnia on certyfikaty E-mark, który musi spełniać każdy pojazd i każdy system zamontowany w pojeździe w celu dopuszczenia do użytku w Unii Europejskiej, EN-50155 – certyfikacja do zastosowań kolejowych, EN-45545-2 – certyfikat bezpieczeństwa przeciwpożarowego i dymowego na kolei i wiele innych. 

POC-551VTC jest bezkompromisowym komputerem do zastosowań w pojazdach, świetnie sprawdza się w analizie obrazu z kamery, komunikacji między pojazdami, zarządzaniu flotą i innymi potrzebami związanymi z transportem. Łącząc wyjątkową wydajność, możliwości wielu rozszerzeń, bogate I/O i ultrakompaktowe wymiary, POC-551VTC jest systemem gotowym do wdrożenia w zastosowaniach kolejowych i transportu publicznego przy minimalnych nakładach na integrację. 

 

Skontaktuj się ze specjalistą Elmark

Masz pytania? Potrzebujesz porady? Zadzwoń lub napisz do nas!