Unicloud - często zadawane pytania na temat chmury od Unitronics

14.05.2021 Informacje produktowe / Sterowanie i akwizycja danych
Unicloud-chmura-FAQ-czesto-zadawane-pytania
Wizerunek autora
Kamil Kucharek
Producent: UNITRONICS
  • Zakłady przemysłowe
  • Woda i ścieki
  • Energetyka
  • Logistyka
  • Inteligentne miasta

FAQ - Unicloud

Jak mogę się zarejestrować na darmowy 3 miesięczny okres próbny?

To szybie i proste. Aby zarejestrować się na darmowy okres próbny odwiedź stronę: https://www.unitronics.io/login/signUp, wprowadź informacje o Twojej firmie, zbuduj swój pulpit nawigacyjny, wizualizację i zacznij korzystać z chmury.

Jak mogę zacząć używać chmury Unicloud skoro nie wiem jeszcze, którego planu subskrypcji potrzebuję?

Nie ma potrzeby teraz podejmować tak ważnej decyzji. Każdy plan subskrypcji oferuje 3-miesięczny darmowy okres próbny. Podczas tego czasu możesz zdecydować, który plan spełnia Twoje wymagania, ile Tagów potrzebujesz synchronizować i jak często. Możesz wybrać każdą subskrypcję oraz zmienić ją na inną, w każdym czasie podczas 3-miesięcznego okresu próbnego, całkowicie za darmo.

Czy do obsługi chmury Unicloud muszę używać sterowników z serii UniStream Cloud?

Każdy sterownik Unistream, Vision i Samba można połączyć z chmurą. Wszystko co musisz zrobić to ściągnąć najnowsze oprogramowanie Unilogic/Visilogic, skonfigurować aplikację i zaktualizować firmware sterownika.

Jak mogę zdecydować, który plan subskrypcji będzie dla mnie wystarczający?

Masz 3 miesiące, podczas których możesz bezpłatnie testować chmurę UniCloud. Podczas tych 3 miesięcy możesz korzystać zarówno z najtańszych jak i najdroższych planów subskrypcji. Dzięki temu łatwiej będzie zdecydować, który plan subskrypcji spełnia Twoje wymagania i wymagania Twojej aplikacji.

Co się stanie, jeśli liczba zaktualizowanych Tagów będzie większa niż w moim planie subskrypcji?

UniCloud poinformuje Cię o tym wcześniej, jeśli zobaczy, że szacowana liczba synchronizowanych Tagów może być wyższa niż oczekiwano.

Której subskrypcji potrzebuję, jeśli chcę korzystać tylko ze zdalnego dostępu?

Do końca 2022 roku, żadna subskrypcja nie będzie potrzebna, wszystkie sterowniki Unitronicsa mogą używać usługi zdalnego dostępu całkowicie za darmo. Od począku 2023 roku, żeby korzystać ze zdalnego dostępu będzie trzeba wykupić najniższą subskrypcję Start-up, żeby móc dalej korzystać z szyfrowanego zdalnego dostępu.

Czy do sterowników Unistream Cloud muszę dokupić jakiś plan subskrypcji?

Sterowniki Unistream C mają wbudowaną subskrypcję Start-up na okres 5 lat.

Czy mogę wykupić droższy plan subskrypcji do sterownika Unistream Cloud podczas 5-letniego okresu subskrypcji Startup?

Oczywiście. Skontaktuj się z nami: sterowniki@elmark.com.pl

Czy jest możliwe, żeby zaktualizować sterownik Unistream PLC do wersji Unistream Cloud?

Nie ma takiej możliwości. Jeśli Twój sterownik nie jest z serii Unistream Cloud musisz kupić plan subskrypcji, żeby korzystać z funkcji, które daje chmura.

Jak mogę dodać dodatkowe funkcje do mojej aktualnej subskrypcji (np. dłuższy okres archiwizacji danych w chmurze)?

Żeby mieć więcej funkcji takich jak częstsze odświeżanie Tagów lub dłuższy czas przechowywania danych w chmurze trzeba wykupić droższy plan subskrypcji.

Jeśli moja subskrypcja się skończy, jak mogę dodać do swojego konta płatną subskrypcję?

Subskrypcja jest przypisana do Assetu (sterownika), więc wystarczy wpisać zakupiony klucz subskrypcji w zakładce Licencje Assetów.

Jeśli zapotrzebowanie na synchronizację Tagów jest większe niż pozwala na to moja aktualna subskrypcja, co się stanie jeśli nie wykupię droższego planu subskrypcji? Czy chmura będzie akceptować nadmiarowe Tagi czy będzie je ignorować?

Jeśli przekroczysz maksymalną liczbę odświeżanych miesięcznie Tagów, UniCloud zignoruje nadmiarowo przesyłane Tagi. Jednakże, aby temu zapobiec, UniCloud powiadomi Cię wcześniej jak tylko zauważy, że możesz przekroczyć maksymalną liczbę odświeżanych miesięcznie Tagów.

Czy można przywrócić dane, które zostały skasowane, jeśli odnowię subskrypcję po tym jak została wyłączona?

Danych, które zostały skasowane nie można przywrócić. UniCloud powiadomi Cię wcześniej o terminie zbliżającego się końca subskrypcji, żebyś mógł ją odnowić i nie tracić już zapisanych danych.

Czy mój aktualny program z Unilogic będzie współpracował z serią Unistream Cloud?

Tak, jedyne co musisz zrobić to zaktualizować program Unilogic i włączyć funkcjonalność Unicloud.

Czy muszę zakupić subskrypcję zanim zacznę korzystać z chmury Unicloud?

Nie musisz. Wszystkie sterowniki PLC Unitronics oferują darmowy, w pełni funkcjonalny 3-miesięczny okres próbny dostępu do chmury UniCloud.

Gdzie mogę zakupić subskrypcję UniCloud?

Skontaktuj się z nami: sterowniki@elmark.com.pl

Na ile miesięcy mogę wykupić subskrypcję?

Subskrypcję możesz wykupić na 1,12,36 lub 60 miesięcy.

Czy są możliwe rabaty na większą liczbę subskrypcji?

Skontaktuj się z nami w celu omówienia szczegółów: sterowniki@elmark.com.pl

Jaka jest metoda płatności?

Metoda płatności zależy od wybranej subskrypcji. Czy chcesz opłacać usługę co miesiąc opłacając fakturę, czy może wykupić od razu na dłuższy okres.

Co się stanie, jeśli okres subskrypcji się zakończy?

UniCloud powiadomi Cię wcześniej o zbliżającym się końcu subskrypcji i zasugeruje odnowienie jej, żeby móc dalej korzystać z chmury.

Co się stanie, jeśli nie odnowię swojej subskrypcji?

Jeśli nie odnowisz subskrypcji, po kilku przypomnieniach wysłanych przez UniCloud, wszystkie dane zapisane w chmurze zostaną usunięte oraz wszelkie funkcje chmury wyłączone. Do końca 2022 roku pozostanie tylko dostęp zdalny.

Nie mogę aktywować subskrypcji UniCloud, co robić?

Skontaktuj się z nami: sterowniki@elmark.com.pl

Czego potrzebuję, żeby zacząć korzystać z chmury?

To zależy od modelu sterownika, który posiadasz. W przypadku serii Unistream potrzebujesz jedynie dostępu do internetu (wystarczy wpiąć sterownik do rutera). Natomiast w przypadku serii Vision czy Samba będziesz potrzebował specjalnego rutera od Unitronics, który oprócz tego, że obsługuje WiFi i LTE to posłuży jako bramka MQTT, która zapewni sterownikom połączenie z chmurą.

Czy sterowniki Jazz można podłączyć z UniCloud?

Jeszcze nie. Producent zapewnił, że pracuje nad taką integracją.

Czy Vision/Samba obsłużą chmurę UniCloud korzystając z innych modemów/ruterów?

Nie. Muszą korzystać z dedykowanego rutera Wifi/LTE od Unitronica, który służy jako bramka MQTT do komunikacji z chmurą UniCloud.

Czy jest dostępna wersja DEMO do testów?

Jak najbardziej. Oprócz 3-miesięcznego darowego okresu próbnego z pełną funkcjonalnością chmury można skontaktować się z nami w celu otrzymania dostępu do bardzo rozbudowanego profilu UniCloud producenta, na którym pokazuje wszystkie dostępne funkcje chmury. Chcesz zobaczyć co potrafi UniCloud? Uzyskaj dostęp: sterowniki@elmark.com.pl

Czy mogę zobaczyć jak działa chmura na jakimś filmie?

Pracujemy nad serią tutoriali/samouczków, gdzie pokażemy jej działanie. Zachęcam do napisania na sterowniki@elmark.com.pl, gdzie przekażemy login i hasło do środowiska testowego, w którym użytkownik sam sprawdzi jak przyjemnie korzysta się z chmury Unicloud.

W jaki sposób UniCloud poinformuje mnie, że wystąpił błąd synchronizacji danych?

Oprócz takiej informacji pokazanej przy każdym ze sterowników na profilu Unicloud  jest również możliwość z poziomu sterownika PLC sprawdzić parametry synchronizacji oraz zaalarmować o błędzie np. przez wysłanie maila, SMSa.

 

Skontaktuj się ze specjalistą Elmark

Masz pytania? Potrzebujesz porady? Zadzwoń lub napisz do nas!