Unitronics: Układ sterowania dla punktu dystrybucji wody do podlewania

27.08.2020 Studia przypadków / Sterowanie i akwizycja danych
Unitronics: Układ sterowania dla punktu dystrybucji wody do podlewania
Wizerunek autora
Producent: UNITRONICS
  • Woda i ścieki
  • Zakłady przemysłowe

Układ sterowania dla punktu dystrybucji wody do podlewania

Firma  "POSTER” Zakład Automatyzacji" zrealizowała projekt układu sterowania  dla punktu dystrybucji wody do podlewania zlokalizowanego na terenie hydroforni w miejscowości Pieryszew.

Układ sterowania PDW składa się z szafy zasilająco – sterującej w obudowie zewnętrznej znajdującej się w pobliżu komory pompy głębinowej. W skład układu sterowania wchodzi także wodomierz wydawanej wody oraz czujnik suchobiegu pompy głębinowej.
Szafa zasilająco - sterująca PDW wyposażona jest w programowalny sterownik PLC typu Unitronics Jazz JZ20-R31 połączony po łączu Ethernet z modułem telemetrycznym KPOS-4. Ponadto w szafie znajduje się czytnik identyfikatorów (breloków) RFID oraz obwód zasilania i sterowania związany z pompą głębinową.

Dodatkowo sterownik PLC, za pomocą modułu telemetrycznego KPOS-4 transmituje dane do komputera systemu monitoringu.
Sterownik Jazz posiada :
-    wyświetlacz LCD o organizacji 2x16 znaków,
-    klawiaturę numeryczną,
-    klawiaturę systemową;

Wyświetlacz służy do przekazywania komunikatów do operatora oraz wskazywania aktualnych wartości parametrów i wielkości technologicznych. Za pomocą klawiszy operator może wskazać, które dane powinny być wyświetlone lub dokonywać niezbędnych zmian parametrów i nastaw w programie działania sterownika PDW. Oprogramowanie sterownika oparte jest o zestaw komunikatów tworzących „menu”. „Przechodzenie” pomiędzy poszczególnymi komunikatami odbywa się za pomocą klawiszy.

 

Dane wykonawcy projektu:

POSTER Zakład Automatyzacji
ul. Synów Pułku 26,
60-462 Poznań
Tel.: 61 842 26 10
office@poster.poznan.pl
http://poster.poznan.pl/