Studia przypadków / Sterowanie i akwizycja danych

Unitronics: Układ sterowania dla punktu dystrybucji wody do podlewania

27.08.2020 Producent: UNITRONICS Zastosowanie: Woda i ścieki, Zakłady przemysłowe
Wizerunek autora
Unitronics: Układ sterowania dla punktu dystrybucji wody do podlewania

Układ sterowania dla punktu dystrybucji wody do podlewania

Firma  "POSTER” Zakład Automatyzacji" zrealizowała projekt układu sterowania  dla punktu dystrybucji wody do podlewania zlokalizowanego na terenie hydroforni w miejscowości Pieryszew.

Układ sterowania PDW składa się z szafy zasilająco – sterującej w obudowie zewnętrznej znajdującej się w pobliżu komory pompy głębinowej. W skład układu sterowania wchodzi także wodomierz wydawanej wody oraz czujnik suchobiegu pompy głębinowej.
Szafa zasilająco - sterująca PDW wyposażona jest w programowalny sterownik PLC typu Unitronics Jazz JZ20-R31 połączony po łączu Ethernet z modułem telemetrycznym KPOS-4. Ponadto w szafie znajduje się czytnik identyfikatorów (breloków) RFID oraz obwód zasilania i sterowania związany z pompą głębinową.

Dodatkowo sterownik PLC, za pomocą modułu telemetrycznego KPOS-4 transmituje dane do komputera systemu monitoringu.
Sterownik Jazz posiada :
-    wyświetlacz LCD o organizacji 2x16 znaków,
-    klawiaturę numeryczną,
-    klawiaturę systemową;

Wyświetlacz służy do przekazywania komunikatów do operatora oraz wskazywania aktualnych wartości parametrów i wielkości technologicznych. Za pomocą klawiszy operator może wskazać, które dane powinny być wyświetlone lub dokonywać niezbędnych zmian parametrów i nastaw w programie działania sterownika PDW. Oprogramowanie sterownika oparte jest o zestaw komunikatów tworzących „menu”. „Przechodzenie” pomiędzy poszczególnymi komunikatami odbywa się za pomocą klawiszy.

 

Dane wykonawcy projektu:

POSTER Zakład Automatyzacji
ul. Synów Pułku 26,
60-462 Poznań
Tel.: 61 842 26 10
office@poster.poznan.pl
http://poster.poznan.pl/