Unitronics: Urządzenia laboratoryjne

27.08.2020 Studia przypadków / Sterowanie i akwizycja danych
Unitronics: Urządzenia laboratoryjne
Wizerunek autora
Producent: UNITRONICS
  • Woda i ścieki
  • Gaz i Paliwa
  • Zakłady przemysłowe

Urządzenia laboratoryjne

Firma VerdaLab dostarcza między innymi rozwiązania dla laboratoriów. Projektuje i produkuje urządzenia wykorzystując nowoczesne technologie od 2000 roku. Produkty marki VerdaLab kierowane są do wszystkich odbiorców, którzy wykorzystują zastosowanie odpowiednich warunków klimatycznych do celów badawczych lub innych.

Większość projektów zrealizowana jest w oparciu o sterowniki firmy Unitronics. Pozwalają one na kontrolę procesu utrzymania zadanych warunków klimatycznych, przejrzystą prezentację danych, lokalne lub zdalne zarządzanie procesem. Wszystko to przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej wydajności, funkcjonalności, niezawodności, nowoczesnym wyglądzie i znacznej minimalizacji kosztów.

Przykładowe projekty:
- Sterowanie centralami wentylacyjnymi wraz z rekuperacją na obiekcie sportowym za pomocą sterowników V1040 oraz V260

 

- Termoklimatyczna komora wielkogabarytowa

Komora termoklimatyczna wielkogabarytowa do realizacji badań atestacyjnych maszyn roboczych i pojazdów (w tym także pojazdów specjalnych) związanych z przystosowaniem ich do pracy w różnych warunkach klimatycznych i środowiskowych w temperaturze od -55°C do +70°C oraz 98%rH. Wymiary przestrzeni testowej to 19,5/7,5/8,5m.  Przykładowe urządzenia/maszyny poddawane testom: koparki, śmigłowce, paczkomaty, transportery wojskowe, ładowarki, spycharki, dźwigi samojezdne i samochodowe, wagony kolejowe, silniki spalinowe, załogowe i bezzałogowe jednostki specjalne wykorzystywane w warunkach kryzysowych.

Komora daje możliwość sprawdzenia producentom, czy ich wyrób sprawdza się w określonych warunkach. Jest jedyną w Polsce oraz Europie
środkowowschodniej o tak wielkim gabarycie i takich możliwościach badawczych.
Wszystkie procesy sterowania, kontroli oraz nadzoru, realizowane są przez dwa współpracujące ze sobą sterowniki firmy Unitronics V1210.

- Komora do termoterapii nasion dębu wykorzystuje sterownik Vision V1040
- Maszyna wspomagania kiełkowania sterowana V570

Dane wykonawcy projektu


INTECH Grzegorz Kosmala
ul. Ściegiennego 28
25-114 Kielce
biuro@verdalab.pl
http://verdalab.pl/

Skontaktuj się ze specjalistą Elmark

Masz pytania? Potrzebujesz porady? Zadzwoń lub napisz do nas!