NPort 5000 vs NPort 6000 - Nowe funkcje bezpieczeństwa w serwerach portów szeregowych Moxa.

Komunikacja przemysłowa

Mirosław Zwierzyński

27.07.2021

11:00

Online

1

100

1h

Bezpłatne

Zobacz

NPort 5000 vs NPort 6000 - Nowe funkcje bezpieczeństwa w serwerach portów szeregowych Moxa.

Komunikacja przemysłowa

Cel szkolenia:

Standardy komunikacji szeregowej są dalej powszechnie wykorzystywane w systemach automatyki przemysłowej. Pomimo pewnych ograniczeń ich liczne korzyści powodują że mówimy tu nie tylko o istniejących instalacjach ale również tych które są dopiero planowane. Dołączenie do infrastruktury urządzeń nie wspierających innych standardów komunikacji czy świadome wykorzystanie połączenia magistrali RS-485 i jej późniejsza konwersja na Ethernet to jedne z podstawowych potrzeb, które sprawiają, że potrzebujemy serwerów portów.

Jednocześnie w kontekście instalacji automatyki przemysłowej, coraz poważniej mówi się o cyberbezpieczeństwie. Prosta transmisja szeregowa i na pierwszy rzut oka proste urządzenia które biorą w niej udział stają się również przedmiotem uwagi zarówno osób które o te bezpieczeństwo dbają jak również tych znajdujących się po drugiej stronie barykady. Faktem jest że często dotyczy to elementów które mają krytyczne znaczenie dla funkcjonowania całych systemów. 

Mając na uwadze powyższe aspekty w formie krótkiego webinaru przybliżymy ostatnie zmiany wprowadzane celem poprawy bezpieczeństwa naszych produktów oraz dalsze palny w tym zakresie. Wypunktujemy kluczowe elementy, które mogą decydować o wyborze danego modelu do swojej aplikacji oraz dobre praktyki związane z konfiguracją.

Plan szkolenia:

  1. Serie NPort 5000 oraz NPort 6000 - różnice i kryteria wyboru.
  2. Plany rozwoju produktu.
  3. NPorty vs IEC 62443.
  4. Dobre praktyki bezpieczeństwa.
  5.  Demonstracja szyfrowania transmisji szeregowej.

Dodatkowe informacje

W ramach uczestnictwa zapewniamy:

  • Dostęp do materiałów użytych podczas webinarium
  • Nagranie spotkania