Kolejny krok w automatyzacji: IO-Link od Unitronics

20.11.2023 Informacje produktowe /
Io link
Wizerunek autora
Producent: UNITRONICS

Jako pierwsi na polskim rynku dzielimy się najnowszym produktem Unitronics: IO-Link. To rozwiązanie, które zwiększy kontrolę, elastyczność i wydajność w zarządzaniu procesami.


Czym jest IO-Link?

To międzynarodowo ustandaryzowana technologia IO, która umożliwia szybką, bezproblemową komunikację między czujnikami, aktuatorami i sterownikami. 
IO-Link schemat


Jak poprawi komunikację przemysłową na Twoim obiekcie?

Inteligencja w czasie rzeczywistym
IO-Link pozwala na dwukierunkową komunikację między czujnikami, aktuatorami i sterownikami, zapewniając informacje zwrotne w czasie rzeczywistym i umożliwiając dynamiczne dostosowania "w locie".

Bezproblemowa parametryzacja urządzeń
Pożegnaj się z ręcznymi konfiguracjami. IO-Link z Unitronics zautomatyzuje ten proces, zmniejszając przestoje i zapewniając optymalną wydajność urządzeń.

Uproszczone rozwiązywanie problemów
Zyskasz szczegółowe diagnostyki i precyzyjne lokalizowanie problemów, co przyspieszy konserwacje i zminimalizuje zakłócenia.

Wzmocniona interoperacyjność urządzeń
IO-Link ustandaryzuje komunikację, pozwalając czujnikom i aktuatorom IO-Link różnych producentów na bezproblemową współpracę. Popularność IO-Link oznacza, że dostępna jest bardzo szeroka gama urządzeń. Daje Ci to wolność wyboru najlepszych komponentów dla Twojej aplikacji.

Zredukowana złożoność okablowania
Efektywne okablowanie oraz możliwość podłączenia wielu urządzeń do jednego portu znacznie uprości proces instalacji i obniży koszty.


Które aplikacje mogą skorzystać z IO-Link z Unitronics?

Wszystkie, dzięki prostej architekturze, łatwej konfiguracji i prostym diagnostykom, które zapewnia IO-Link. Korzystając z UniLogic implementacja dwukierunkowej transmisji danych IO-Link między sterownikiem, czujnikami i aktuatorami to zwykłe "przeciągnij i upuść".


Dlaczego Unitronics?

Bo to najprostsze rozwiązanie. :) Wszystkie kontrolery UniStream wspierają IO-Link poprzez protokół komunikacyjny EtherNet/IP. Programowanie jest łatwe: konfiguracja przeciągnij i upuść, przypisanie adresów IP i gotowe. Nie musisz kodować, a komunikacja jest całkowicie przejrzysta i bezproblemowa.


Komponenty systemu IO-Link od Unitronics

Master IO-Link, IP67:
Moduły Master Unitronics mogą:
• być podłączone do czujników i aktuatorów IO-Link, które można skonfigurować przez importowanie opisu urządzenia IODD (IO Device Description) dostarczonego przez producenta,
• być podłączone do cyfrowego huba IO-Link firmy Unitronics,
• mieć indywidualne porty skonfigurowane jako zwykłe cyfrowe IO
Dostępne są dwie klasy modułów Master; Klasa A i Klasa B.
Klasa A obejmuje standardowe porty IO-Link, podczas gdy porty klasy B oferują dodatkowy pin zasilający, by wspierać urządzenia wymagające większego prądu do działania.
Moduły Master Unitronics są dostępne w różnych modelach. Różnią się liczbą portów i klasą oferowanych portów.

Akcesoria
• Hub IO-Link, IP67
Huby I/O firmy Unitronics oferują różną liczbę punktów I/O.
Każdy port huba może być ustawiony jako wejście cyfrowe, wyjście lub pozostawiony niewykorzystany. W niektórych pojedynczy port może być skonfigurowany tak, by obsługiwać dwa urządzenia cyfrowe I/O.
• Splitter

Zobacz pełną specyfikację IO-Link

 

Skontaktuj się ze specjalistą Elmark

Masz pytania? Potrzebujesz porady? Zadzwoń lub napisz do nas!