Neousys Technology - komputery przemysłowe zorientowane na aplikacje

23.08.2021 Informacje produktowe / Komputery przemysłowe, Komputery mobilne
Neousys Technology - komputery przemysłowe zorientowane na aplikacje
Wizerunek autora
Tycjan Kołecki
Producent: Neousys Technology
 • Kolej
 • Zakłady przemysłowe
 • Służby mundurowe

O marce Neousys Technology 

Neousys Technology to Tajwańska firma, założona w 2010 roku, która specjalizuje się w produkcji wzmocnionych, przemysłowych komputerów o szerokim wachlarzu zastosowań. Niezwykle rozbudowane portfolio firmy umożliwia efektywne dopasowanie do każdej aplikacji. Od zbierania danych z czujników do zaawansowanej analizy obrazu w czasie rzeczywistym. 

Współczesne komputery przemysłowe oraz innowacje Neousys Technology 

Czym różnią się komputery przemysłowe (IPC) od rozwiązań konsumenckich (PC)? Odrazu nasuwają nam się odpowiedzi: większa wytrzymałość na warunki środowiskowe, wyspecjalizowane porty I/O, niezawodność oraz podzespoły przystosowane do ciągłej pracy pod dużym obciążeniem. Spełnianie wyżej wymienionych wytycznych jest standardem od dekad. Przemysł 4.0 znacząco zwiększył zakres niezbędnych “kompetencji” komputerów przemysłowych. Obecnie wymagane jest stosowanie wyspecjalizowanych platform sprzętowych dla poszczególnych sektorów przemysłu, muszą one posiadać określone certyfikaty oraz spełniać rygorystyczne normy. Z drugiej strony, bardzo ważna jest duża wszechstronność, pozwalająca na skalowanie, optymalizacje i integracje z zewnętrznymi systemami. 

Neousys Technology, dzięki innowacyjnemu podejściu do IPC idealnie wypisuje się w obecne trendy technologiczne. Sprzęt tej firmy, cechuje się całościowym zorientowaniem na aplikacje. Oznacza to, że mamy wiele serii komputerów dostosowanych do konkretnych zastosowań. Ponadto, w każdej takiej serii mamy kilka jednostek do wyboru, różniących się podstawowymi cechami, przykładowo: wymiary, ilość oraz typ portów. Na osobną adnotacje zasługuje seria komputerów przeznaczona do analizy obrazu oraz rozwoju sztucznej inteligencji. Neousys, posiadając doświadczenie zdobyte w ramach programu apollo.auto, oferuje swoim klientom wybór różnych jednostek GPU (takich jak RTX 30, Quadro P2200, Tesla T4, Jetson AGX). Dzięki temu możemy wybrać jednostkę dostosowaną konkretnie pod implementacje i stack technologiczny naszej aplikacji. 

Kolejnym ważnym zagadnieniem, w nowoczesnym przemyśle jest konwergencja IT/OT, czyli przenikanie się systemów informatycznych z systemami produkcyjnymi. Jednostka IPC nie tylko nadzoruje proces produkcyjny, sterowany przez PLC, ale również jest odpowiedzialna za złożoną analizę danych zbieranych z procesu jako tzn. urządzenia brzegowe (Edge devices). Następnie takie, wstępnie uporządkowane dane, przekazywane są do systemów SAP. Pozwala to na zwiększenie wydajności oraz redukcje kosztów w aplikacji, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej elastyczności rozbudowy i modyfikacji systemu. Niestety, nowe możliwości, powodują nowe zagrożenia z zakresu cyberbezpieczeństwa. Wbudowane, w większość komputerów Neousys, technologie TPM 2.0 oraz AMP 11.0 pozwalają na bezpieczny przepływ danych pomiędzy różnymi systemami w zakładzie produkcyjnym. 

 

Serie, modele oraz zastosowania IPC Neousys Technology 

Rozbudowane portfolio produktowe Neousys możemy podzielić na siedem różnych grup, według potencjalnego zastosowania w aplikacjach oraz cech wyróżniających:

Rugged Embedded - najbardziej rozbudowana grupa produktów. Cechuje się możliwością ciągłej pracy z 100% obciążeniem procesora w temperaturach od -20 do 75st C. W zależności od przeznaczenia i podzespołów może być zastosowane chłodzenie aktywne lub pasywne, procesory wlutowane w płytę główną lub socket LGA. Określenie przykładowych zastosowań jest trudne, ponieważ ta grupa zawiera w sobie inne, bardziej sprecyzowane grupy. 

Machine Vision - grupa komputerów przeznaczona do obsługi aplikacji wizyjnych, szczególnie w formie urządzeń brzegowych, czyli blisko aplikacji/procesu którym steruje. Możliwość wyposażenia w karty graficzne Nvidia 120W TDP. Posiada specjalistyczne porty I/O przeznaczone do obsługi najpopularniejszych standardów stosowanych w wizji maszynowych. 

 • Zastosowanie: standardowa analiza wizyjna, oparta na gotowych systemach. 
 • Przykładowe aplikacje: sprawdzanie numerów rejestracyjnych samochodów wjeżdżających na parking, random bin picking (proces układania niezorientowanych detali za pomocą np. robota)

GPU Computing - zaawansowane jednostki przeznaczone do wymagającej analizy wizyjnej, trenowania sieci neuronowych, implementacji Deep Learning. Wyróżnia się na rynku szeregiem patentów oraz usprawnień, przewidzianych do zastosowań mobilnych lub w trudnych warunkach środowiskowych. Nieodłącznym elementem urządzeń tej serii są jednostki GPU. Montaż karty w specjalnym wsporniku tłumiącym w połączeniu z opatentowanym, adaptacyjnym układem montażowym zapewnia bezpieczną pracę przy wibracjach wynoszących nawet do 3Grms. Unikatowa konstrukcja zapewnia wysoką wydajność w odprowadzaniu ciepła, niwelując dławienie mocy obliczeniowej podzespołów. Mamy do wyboru serię RTX30, Tesla T4, Quadro P2200, Jetson AGX. Specjaliści od zaawansowanej wizji maszynowej, algorytmów AI z pewnością docenią możliwość dobrania rodzaju GPU dokładnie pod wykorzystywaną technologię. 

 • Zastosowanie: zaawansowania analiza wizyjna, rozwój sztucznej inteligencji dla zastosowań przemysłowych, wykorzystanie interfejsów o wysokiej przepustowości. 
 • Przykładowe aplikacje: analiza jakości detali wytwarzanych na lini produkcyjnej, kontrola jakości połączeń spawanych, obsługa systemów jazdy autonomicznej.

In-vehicle - grupa komputerów wyróżniająca się spełnianiem normy kolejowej EN50155 oraz posiadaniem certyfikatu e-Mark (wymagany dla każdego pojazdu oraz każdego systemu w pojeździe, aby był dopuszczony do sprzedaży w EU). Kompaktowe wymiary, duża różnorodność portów I/O specyficznych do zastosowań w pojazdach (CAN, Ignition Control) oraz do 8x portów PoE+.

 • Zastosowanie: transport szynowy, obsługa flotowa, telemetria Vehicle to Vehicle. 
 • Przykładowe aplikacje: komputery pokładowe zespołów trakcyjnych, zbieranie danych z pojazdów ciężarowych, komunikacja pomiędzy taksówkami a systemem centralnym korporacji. 

Surveillance - grupa niewielkich komputerów przeznaczonych do szerokopojętego nadzoru. Wydajne procesory pozwalają na obsługę i streaming obrazu z kilku kamer jednocześnie. Obecność zróżnicowanych I/O, DIO, CAN oraz Ignition Control pozwalają na integracje z istniejącą infrastrukturą oraz długie niezawodne działanie.

 • Zastosowanie: systemy ochronne, alarmowe oraz nadzoru (stacjonarne lub mobilne) 
 • Przykładowe aplikacje: komputery pokładowe zespołów trakcyjnych, zbieranie danych z pojazdów ciężarowych, komunikacja pomiędzy taksówkami a systemem centralnym korporacji.

SEMIL - ekstremalnie wytrzymałe oraz bardzo wydajne komputery, z możliwością instalacji w standardzie 19" Rack/HalfRack, spełniające militarne norm MIL-STD- 810G oraz certyfikat EN50155. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie od niezawodności sprzętu zależy ludzkie życie. Pomimo certyfikatu IP67 i przeznaczenie do pracy w wyjątkowo trudnych warunkach środowiskowych, komputery SEMIL nie idą na kompromis pod względem portów oraz I/O.

 • Zastosowanie: przemysł militarny, górniczy, ratunkowy 
 • Przykładowe aplikacje: jednostki centralne pojazdów wojskowych, systemy zarządzania polem walki, komputery pokładowe pojazdów typu wozidła górnicze.

MezIO - Dopasuj jednostkę do swojej aplikacji

W poprzednich akapitach poruszaliśmy temat zorientowania urządzeń Neousys na konkretny typ aplikacji oraz dostępność interfejsów komunikacyjnych. Dzięki opatentowanemu rozwiązaniu MezIO (Interchangeable mezzanine I/O board) możemy rozbudowywać nasz system embedded o dodatkowe porty za pośrednictwem szybkiego złącza umieszczonego bezpośrednio na płycie głównej. Jest to rozwiązanie dużo szybsze i pewniejsze niż zewnętrzne moduły I/O, komunikujące się z IPC poprzez standardowe protokoły, stosowane przez konkurencyjne firmy. Umożliwia to dopasowanie komputera nie tylko pod dany typ aplikacji, ale również późniejszą rozbudowę o dodatkowe porty w przypadku rozwoju aplikacji. 

Elmark Automatyka - 25 lat doświadczenia w branży komputerów przemysłowych. 

Naszym klientom oraz partnerom dostarczamy sprzęt skonfigurowany zgodnie z przedstawionymi wymaganiami. Oferujemy możliwość wyboru procesora (jeżeli model komputera to umożliwia), systemu operacyjnego, ilość RAM, typ dysków twardych, kart komunikacyjnych oraz portów rozszerzeń. W naszych komputerach przemysłowych stosujemy sprawdzone i niezawodne podzespoły umożliwiające długą i bezawaryjną pracę w trudnych warunkach przemysłowych.Każdy komputer tworzony w Elmark Automatyka przechodzi wymagające testy. Sprawdzamy działanie danej konfiguracji przy maksymalnym obciążeniu procesora, RAM oraz pamięci masowej. Następnym krokiem jest przeprowadzenie diagnostyki wszystkich dostępnych portów. Każda stworzona przez nas konfiguracja, która spełni rygorystyczne wymogi diagnostyczne otrzymuje znak jakości Elmatic oraz deklarację zgodności podzespołów.Oferujemy standardową, dwuletnią gwarancje, z możliwością rozszerzenia do pięciu lat. Posiadamy serwis zlokalizowany na terenie Warszawy, do obsługi usterek służy nasza platforma internetowa RMA. 

Skontaktuj się ze specjalistą Elmark

Masz pytania? Potrzebujesz porady? Zadzwoń lub napisz do nas!