Premiera RealWear Navigator 500 - nowa generacja komputera nagłownego dla pracowników przemysłowych

08.12.2021 Aktualności / Komputery mobilne
Premiera RealWear Navigator 500 - nowa generacja komputera nagłownego dla pracowników przemysłowych
Wizerunek autora
Bogdan Kaliński
Producent: RealWear
 • Gaz i Paliwa
 • Energetyka
 • Kolej
 • Przemysł morski
 • Zakłady przemysłowe
 • Służby mundurowe

RealWear, dostawca rozwiązań rzeczywistości wspomaganej dla pracowników przemysłowych na pierwszej linii, zaprezentował dziś „RealWear Navigator 500”, kolejną generację przemysłowych urządzeń przystosowanych do noszenia na głowie.

Opierając się na globalnym sukcesie swojego flagowego komputera nagłownego RealWear HMT-1, producent oświadczył, że ​​linia produktów RealWear Navigator 500 reprezentuje nową rodzinę urządzeń wspomaganej rzeczywistości, z unikalną modułową konstrukcją, lepszym doświadczeniem użytkownika i lepszą ergonomią, która umożliwia pracownikom na pierwszej linii wykonywanie zadań roboczych przy jednoczesnym zachowaniu wolnych rąk i pola widzenia.

W pełni zoptymalizowana pod kątem obsługi głosowej platforma RealWear Navigator 500 łączy w sobie sprzęt, oprogramowanie, usługi chmurowe z wytrzymałą konstrukcją, która jest o jedną trzecią lżejsza i cieńsza niż poprzednia generacja. To kluczowe dla pracowników korzystających z urządzenia nawet przez kilkanaście godzin dziennie. Sprzęt ma unikalną modułową budowę, kamerę 48MP megapikselowych kamer (MP) z możliwością rozbudowy, baterią z możliwością wymiany podczas pracy, komunikacją poprzez sieć Wi-Fi lub modem 4G (lub już wkrótce 5G).

Urządzenie jest wyposażone w sterowany głosem interfejs użytkownika, który obejmuje technologię redukcji szumów zaprojektowaną z myślą o środowiskach o wysokim poziomie hałasu. RealWear ma również ponad 200 zoptymalizowanych aplikacji partnerskich wspierających różne aplikacje, takie jak współpraca zdalna, kierowany przepływ pracy oraz wizualizacja danych IoT i AI.

Rzeczywistość wspomagana stała się jednym z preferowanych rozwiązań Extender Reality (XR) dla pracowników przemysłowych na pierwszej linii, zwłaszcza tam, gdzie konieczna jest wysoka świadomość sytuacyjna. Doświadczenia rzeczywistości wspomaganej są bliższe światu fizycznemu w porównaniu do rzeczywistości wirtualnej (VR) i rzeczywistości rozszerzonej (AR), które zanurzają pracowników w metawersie.

Dzisiaj przedstawiamy coś znacznie większego niż produkt. RealWear Navigator 500 zapewnia nową jakość pracy z rozwiązaniem „reality-first, digital-second” do zdalnej współpracy, cyfrowego przepływu pracy  i pracy hybrydowej dla branż, w których bezpieczeństwo jest kluczowe” – powiedział Andrew Chrostowski, prezes i dyrektor generalny RealWear. „Wspomagana rzeczywistość – bardziej niż rzeczywistość rozszerzona lub wirtualna – została zaprojektowana specjalnie dla pracowników na pierwszej linii, którzy do bezpiecznej pracy potrzebują obu rąk. Zapewnia to idealną równowagę między utrzymaniem pracowników w 100% obecnymi i świadomymi otoczenia i oferuje możliwość bezpiecznego poruszania się w środowisku przemysłowym. W końcu nikt nie chce przebywać w pobliżu niebezpiecznego sprzętu z głową wbitą w metawersum.

Niektóre z nowych funkcji i możliwości RealWear Navigator 500 to m.in:

 • Opatentowana, modułowa platforma, która umożliwia klientom wymianę w przyszłości określonych modułów, takich jak kamera, modem, bateria i inne;
 • Akumulator z możliwością wymiany podczas pracy, który umożliwia pracownikom wykonywanie dłuższych zadań przez wiele godzin bez utraty wyników;
 • System kamer wyposażony w czujnik 48 MP, który umożliwia robienie wysokiej jakości zdjęć przy bardzo słabym oświetleniu, automatyczne ustawianie ostrości, stabilizację wideo i ulepszony zoom w trybie teleobiektywu, który umożliwia pracownikom robienie zdjęć z większym niż 4-krotnym zoomem przy jednoczesnym zachowaniu jakości Full HD (1080p);
 • Regulowany wyświetlacz;
 • Lekka obudowa, która może wytrzymać test upadku z wysokości dwóch metrów bez uszczerbku dla stopnia szczelności IP66;
 • Bezpieczne opcje logowania do urządzeń oraz scentralizowane możliwości wdrażania i zarządzania w przedsiębiorstwie;
 • Technologia redukcji szumów z lokalnym rozpoznawaniem komend głosowych w środowiskach o natężeniu hałasu do 100 decybeli (dBA).

Na początku pandemii RealWear i Microsoft ogłosiły integrację MS Teams na urządzeniach RealWear HMT-1. Według firmy od października 2020 r. do października 2021 r. liczba zespołów wdrażających RealWear wzrosła o 251%. Dzięki RealWear Navigator 500 firma przewiduje, że przyjęcie usługi Teams zostanie znacznie przyspieszone dzięki ulepszonym funkcjom urządzenia, co pozwoli na bardziej płynny sposób zdalnej współpracy.

Microsoft Teams dla pracowników pierwszej linii ogromnie  rozwinął się dzięki partnerom takim jak RealWear i oczekujemy, że RealWear Navigator 500 przeniesie nasz sukces na nowy poziom, aby przyspieszyć pracę hybrydową” — powiedziała Kristina Behr, wiceprezes ds. produktu, Microsoft 365 Frontline Worker and Industry. „Dzięki RealWear Navigator 500, RealWear umożliwia pracownikom przemysłowym korzystającym z usługi Teams szybką współpracę ze zdalnymi ekspertami w celu bezpiecznego rozwiązywania złożonych problemów przy jednoczesnym zachowaniu wolnych rąk i pełnej świadomości sytuacyjnej”. 

Cena katalogowa RealWear Navigator 500 została ustalona na poziomie 2500 USD, a pierwszej dostawy spodziewamy się na przełomie grudnia i stycznia.

Skontaktuj się ze specjalistą Elmark

Masz pytania? Potrzebujesz porady? Zadzwoń lub napisz do nas!