Webinar: Jak zmodernizować sieć OT? Switche, protokół MRP i monitoring sieci

22.08.2025 How to
Webinar:  Jak zmodernizować sieć OT? Switche, protokół MRP i monitoring sieci
Wizerunek autora
Producent: MOXA
  • Zakłady przemysłowe

Webinar „Jak zmodernizować sieć OT?” to praktyczny przewodnik dla automatyków, który pokazuje, jak bez rewolucyjnych zmian przejść z infrastruktury niezarządzalnej na nowoczesny, bezpieczny standard komunikacji przemysłowej.

Analizujemy w nim realne zagrożenia wynikające z braku widoczności sieci, takie jak pętle komunikacyjne czy niekontrolowane przestoje, wskazując na switche serii Moxa SDS-3000/SDS-G3000 jako idealne rozwiązanie do rozpoczęcia ewolucji systemu.

Kluczowym punktem materiału jest omówienie protokołu MRP, który gwarantuje wysoką dostępność i redundancję w pierścieniu, współpracując ze sprzętem różnych producentów. W części warsztatowej zaprezentowano potencjał oprogramowania MXview One, które automatyzuje inwentaryzację zasobów, monitoruje ruch w czasie rzeczywistym oraz umożliwia szybkie przywracanie konfiguracji z kopii zapasowych.

Całość stanowi kompleksowe kompendium wiedzy o budowaniu odpornych sieci przemysłowych, łączących świat technologii operacyjnych (OT) z wymogami cyberbezpieczeństwa IT.

Zapraszamy do obejrzenia pełnego zapisu webinaru!

 

 

 

Nagranie

Skontaktuj się ze specjalistą Elmark

Masz pytania? Potrzebujesz porady? Zadzwoń lub napisz do nas!