Trusted Serial Partner - wsparcie komunikacji szeregowej dzięki fimie MOXA

10.07.2023 Aktualności / Komunikacja przemysłowa
Trusted Serial Partner - wsparcie komunikacji szeregowej dzięki fimie MOXA
Wizerunek autora
Producent: MOXA
  • Zakłady przemysłowe
  • Energetyka
  • Kolej

W dzisiejszym dynamicznym środowisku przemysłowym, niezawodna komunikacja jest kluczowym elementem sukcesu. Szczególnie ważne jest to w przypadku komunikacji szeregowej, która wciąż odgrywa istotną rolę w różnych aplikacjach przemysłowych. Firmą, która wykazuje silne zaangażowanie w ciągły rozwój w tym obszarze, jest MOXA. 

Wiodące w branży rozwiązania łączności szeregowej firmy Moxa

Dla przedsiębiorstw dążących do maksymalizacji korzyści związanych z przesyłaniem danych z wykorzystaniem łącznoći szeregowej i poprawy efektywności operacyjnej, istotne jest zapewnienie dostępności produktów, usług i oprogramowania, które sprostają przyszłym wymaganiom związanym z konwergencją OT/IT. Jednakże interfejsy szeregowe od dziesięcioleci stanowiły niezawodną i ekonomiczną opcję komunikacji systemowej, co powoduje, że operatorzy teraz zastanawiają się, jak długo mogą nadal polegać na urządzeniach opartych na przesyłaniu szeregowym, biorąc pod uwagę, że komunikacja Ethernet jest kluczowym elementem konwergencji OT/IT. Na szczęście istnieją rozwiązania umożliwiające połączenie urządzeń szeregowych z sieciami Ethernet. Kluczowym aspektem jest więc współpraca z zaufanym dostawcą, jakim niewątpliwie jest MOXA.

Od 1987 roku firma regularnie inwestuje miliony dolarów rocznie w tworzenie innowacyjnych i przyjaznych użytkownikom produktów, które sprostają ich potrzebom. Firma przykłada ogromną wagę do testowania i kontroli jakości, aby zapewnić, że ich produkty działają bez zarzutu nawet w najtrudniejszych warunkach. Obecnie ich szeroka oferta obejmuje ponad 500 modeli produktów łączności szeregowej, co stanowi solidne podstawy ich pozycji lidera branży w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań łączności szeregowej. Moxa obsługuje szeroką gamę branż, takich jak energetyka, transport, produkcja, telekomunikacja, systemy bezpieczeństwa oraz wiele innych. Dzięki swojej globalnej obecności firma jest w stanie dostarczać swoje rozwiązania klientom na całym świecie, zapewniając im wsparcie techniczne i usługi posprzedażowe.

Sposoby kształtowania ekosystemu łączności szeregowej w przyszłóści

MOXA ma trzy główne sposoby kształtowania ekoststemu łączności szeregowej w przyszłości: 

Aktualizacja interfejsu połączeń

Firma oferuje różnorodne rozwiązania w zakresie łączności szeregowej, które obejmują konwersję szeregowej na USB, szeregowej na światłowód, szeregowej na Ethernet, szeregowej na bezprzewodowe oraz protokołów. Dzięki nim urządzenia szeregowe mogą być łatwo połączone za pomocą wszechstronnych interfejsów i protokołów komunikacyjnych. Dzięki temu przedsiębiorstwa mogą w pełni wykorzystać potencjał swoich urządzeń szeregowych, niezależnie od preferowanych technologii i infrastruktury sieciowej. Rozwiązania te umożliwiają płynne i niezawodne przesyłanie danych szeregowych, zapewniając elastyczność i skalowalność w dostosowaniu do wymagań związanych z konwergencją OT/IT.

Integracja z nowoczesnymi systemami 

Dzięki ciągłym inwestycjom w dziedzinie łączności szeregowej, MOXA  jest w stanie szybko reagować na potrzeby naszych klientów i dynamiczne trendy rynkowe. Ich działania koncentrują się na opracowywaniu nowych produktów, które spełniają wymagania rozwijających się aplikacji oraz tworzeniu nowych sterowników dostosowanych do różnych platform. Dzięki temu zapewniają swoim klientom innowacyjne rozwiązania, które pozwalają im być na bieżąco z najnowszymi technologiami i efektywnie wykorzystywać łączność szeregową w swoich działaniach. Celem firmy jest nie tylko spełnienie obecnych potrzeb rynku, ale także antycypowanie i dostarczanie rozwiązań przyszłościowych, które pomogą ich klientom utrzymać przewagę konkurencyjną.

Zwiększenie bezpieczeństwa łączności

Rozwiązania komunikacji szeregowej z siecią Ethernet oferowane przez firmę MOXA są w pełni zgodne ze standardami IEC 62443-4-2, co stanowi potwierdzenie ich zaangażowania w zapewnienie najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Ich produkty są zaprojektowane tak, aby spełniać rygorystyczne wymagania bezpieczeństwa oraz chronić podłączone urządzenia szeregowe.

MOXA charakteryzujemy się bogatym zestawem wbudowanych funkcji bezpieczeństwa, które skutecznie zwiększają ochronę połączeń z urządzeniami szeregowymi. Rozwiązania obejmują autoryzację, uwierzytelnianie, szyfrowanie danych oraz monitorowanie aktywności sieciowej, zapewniając klientom bezpieczne i niezawodne połączenia szeregowe w środowiskach sieci Ethernet.

Bezpieczeństwo jest dla nich priorytetem w każdym aspekcie rozwiązań. Stale wprowadzają najnowsze metody i technologie, aby minimalizować ryzyko cyberataków, dbając o integralność i poufność danych przesyłanych przez łącza szeregowe. Działania opierają na najlepszych praktykach branżowych, zapewniając klientom niezawodność i bezpieczeństwo w ich systemach.

Jako dostawca rozwiązań komunikacji szeregowej, nieustannie dąży do doskonalenia produktów pod kątem bezpieczeństwa. Świadomość rosnących zagrożeń w dziedzinie cyberbezpieczeństwa stanowi ich motywację do ciągłego badania i wdrażania innowacyjnych rozwiązań, które chronią klientów przed potencjalnymi ryzykami. Głównym celem jest zapewnienie pełnego zaufania i bezpieczeństwa w dziedzinie łączności szeregowej, aby klienci mogli skupić się na swojej działalności, nie martwiąc się o bezpieczeństwo swoich sieci.

MOXA - Twój długoterminowy dostawca produktów z zakresu komunikacji szeregowej

Jako Twój zaufany partner ds. łączności szeregowej, MOXA zobowiązuje się do dostarczania różnorodnych rozwiązań łączności szeregowej, zapewniających bezproblemową łączność dla urządzeń starszej generacji przynajmniej do 2030 roku. Aby to osiągnąć, firma inwestuje nie tylko w rozwój nowych technologii komunikacyjnych i wydajnych rozwiązań zabezpieczeń łączności, które spełniają wymagania przyszłej sieci, ale również regularnie aktualizuje istniejącą gamę produktów. Dzięki temu ułatwiona jest bezproblemowa integracja urządzeń starszej generacji z nowoczesnymi systemami, co w konsekwencji usprawnia działanie całęj instalacji i zwiększa jej wydajność.

Portfolio produktów do łączności szeregowej

Rozwiązania łączności szeregowej Moxa obejmują:

Skontaktuj się ze specjalistą Elmark

Masz pytania? Potrzebujesz porady? Zadzwoń lub napisz do nas!