Zaawansowane raportowanie w systemie SCADA

03.02.2021 How to / Oprogramowanie przemysłowe
Raporty i system SCADA - przykład konfiguracji
Wizerunek autora
Wiktor Susfał
Producent: ICONICS
  • Zakłady przemysłowe
  • Energetyka
  • Woda i ścieki

Narzędzia do automatycznego raportowania od ICONICS pozwalają na całkowite wykluczenie potrzeby pisania kodu podczas analizowania danych procesowych Twojego przedsiębiorstwa. Twórz szablony raportów za pomocą natywnej wtyczki do szeroko znanego oprogramowania MS Excel. Wtyczka ta - ReportWorX Express - pozwoli ci na umieszczanie pobieranych danych archiwalnych wprost w arkuszu MS Excel, bez potrzeby otwierania dodatkowych okien programów. 

Narzędzia do raportowania od ICONICS posiadają wbudowane funkcje do prowadzenia obliczeń na zapisanych próbkach zmiennych. Bez potrzeby pisania procedur SQL będziesz w stanie obliczać średnie, maksima, minima, odchylenia standardowe i wiele innych wskaźników bazujących na zarchiwizowanych próbkach zmiennych. 

Raporty można w wygodny sposób parametryzować, dzięki czemu jeden szablon może zostać użyty do wizualizacji danych pochodzących z wielu źródeł i różnych okresów czasu - w zależności od bieżących potrzeb. 

Wykonywanie szablonów raportów w systemie SCADA można zautomatyzować i uzależnić od zewnętrznych warunków - konkretnych dat, chwil czasu, wartości zmiennych i innych trigger'ów. 

Raporty mogą być generowane w wielu formatach - pdf, excel, csv, html i wysyłane następnie w wiadomości e-mail lub do wskazanej lokalizacji sieciowej, za pośrednictwem protokołów HTTP lub FTP. Możliwe jest bezpośrednie wydrukowanie raportu, wskazując docelową drukarkę w ustawieniach oprogramowania SCADA. 

Mimo, że oddzielnie licencjonowane, narzędzie do raportowania od ICONICS ściśle integruje się z resztą pakietu SCADA GENESIS64. Automatyzacja wykonywania raportów jest konfigurowana z tego samego okna programowego, co reszta komponentów systemu. 

Klikając w poniższe pozycje spisu treści, otworzysz konkretne wpisy pokazujące sposób konfiguracji wybranych funkcji narzędzi ICONICS. 

 

 

Skontaktuj się ze specjalistą Elmark

Masz pytania? Potrzebujesz porady? Zadzwoń lub napisz do nas!