Zmień zasady gry dzięki zarządzalnym przełącznikom z serii EDS-4000/G4000

08.08.2023 Informacje produktowe / Komunikacja przemysłowa
eds 4000
Wizerunek autora
Producent: MOXA
  • Zakłady przemysłowe
  • Energetyka

Przemysłowe zarządzalne przełączniki Ethernet z serii EDS-4000/G4000 to nowe rozwiązania dla sieci przemysłowych. Ich wzmocnione zabezpieczenia, prostota użytkowania oraz wysoka wydajność w połączeniu z niezawodnością sprawiają, że sieci stają się bardziej odporne i gotowe na przyszłe wyzwania. Dzięki temu innowacyjnemu portfolio rozwiązań sieciowych możliwe jest bezproblemowe przyspieszenie cyfrowej transformacji.

Te zaawansowane przełączniki Ethernet zapewniają solidne zabezpieczenia, co jest kluczowe dla przemysłowych zastosowań, gdzie bezpieczeństwo danych i sieci jest priorytetem. Dodatkowo, ich prostota obsługi ułatwia konfigurację i zarządzanie, nawet dla mniej doświadczonych użytkowników. W połączeniu z wysoką wydajnością, zapewniają szybką i niezawodną transmisję danych, co wpływa pozytywnie na całą infrastrukturę przemysłową.

Współczesne sieci przemysłowe muszą sprostać coraz większym wymaganiom i dynamicznym zmianom technologicznym. Dzięki przełącznikom z serii EDS-4000/G4000 możesz być pewien, że Twoja sieć jest gotowa na przyszłość. Ich niezawodność pozwala unikać awarii i przestoju, co jest niezwykle ważne w środowiskach przemysłowych, gdzie każda chwila przestoju może być kosztowna.

3 powody dla których powinieneś wybrać MOXA EDS-4000/G4000


1. Bezpieczeństwo dzięki normie IEC 62443-4-2

IEC 62443 to standard dedykowany cyberbezpieczeństwu przemysłowych systemów sterowania. Norma dokładnie opisuje zasady, procedury oraz wymagania dotyczące tych systemów i ich składowych. Definiuje wytyczne nie tylko dla dostawców komponentów i systemów, ale także dla finalnych właścicieli obiektów przemysłowych. Dzięki tym wytycznym norma określa "bezpieczny" proces rozwoju przemysłowych systemów sterowania oraz urządzeń używanych w nich. To umożliwia zarówno wykonawcom systemów, jak i ich właścicielom precyzyjne określenie parametrów, które gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa całego systemu. IEC 62443 stanowi kluczowy fundament dla wszystkich zaangażowanych w dziedzinie przemysłowego sterowania, dbając o to, żeby cyberbezpieczeństwo było nie tylko priorytetem, ale także solidnym fundamentem dla funkcjonowania współczesnych przemysłowych systemów sterowania.

W kontekście samych urządzeń istotna jest część tej nomy o oznaczeniu IEC 62443-4-2. Stawia ona szereg wymagań dla urządzeń pod kątem wielu aspektów dotyczących cyberbezpieczeństwa przemysłowych systemów sterowania.


Seria EDS-4000/G4000 z certyfikatem IEC 62443-4-2 zabezpiecza krytyczne aplikacje oraz pozwala blokować złośliwe oprogramowanie. 


2. Łatwa instalacja i obsługa

Boisz się, że nie znajdziesz w swojej szafie miejsca na switch? Dzięki niewielkim rozmiarom przełączniów z serii EDS-4000/G4000 nie będzie Cię dotyczył! Co więcej wszystkie przełączniki z rodziny mają jednakowy rozmiar, dzięki czemu w razie potrzeby wymiany przełącznika na innny model z rodziny nie będziesz musiał reorganizować całej infrastuktury swojej szafy sterowniczej.

 

Zarządznie siecią nigdy nie było prostsze - oprogramowanie MXstudio pozwoli Ci mieć pełną kontrolę nad tym co dzieje się w Twojej sieci. Warto wspomnieć równiez o tym, że przełączniki posiadają nowy system operacyjny MX-NOS, który jest ukierunkowany na bezpieczeństwo oraz łatwe kompleksowe zarządzanie oraz diagnostykę urządzeń. Posiada intuicyjny interfejs oparty o HTML5 zapewniający spójne doświadczenia pracy na różnych urządzeniach.

Możliwość obrócenia modułu zasilania znacząco ułatwia montaż przełączników w szefie.


3. Przyspieszenie konwergencji OT/IT

Potrzebujesz obsługi PoE lub łączności 2,5 GbE? Jeśli tak, to w serii EDS-4000/G4000 znajdziesz modele spełniające Twoje oczekiwania. 

Modele z dopiskiem -T przystosowane są do pracy w ekstremalnych warunkach temperaturowych.

Redundantna sieć z niezwykle krótkim czasem przywracania.


Kompleksowe portfolio - w skład serii EDS-4000/G4000 wchodzi 68 modeli 


Zobacz unboxing switcha z serii EDS-4000/G4000

 


Wybierz model spełniający Twoje oczekiwania

Z racji, że w skład rodziny przełączników z serii EDS-4000/G4000 wchodzi aż 68 pewnie masz obawy, że cieżko będzie ci wybrać model dopasowany do Twoich prferencji. Nic bardziej mylnego! Producent MOXA wprowadził intuicyjne i przejrzyste oznaczenia modeli, dzięki czemu w szybko i nieoylnie możesz wybrać model w pełni spełniający Twoje oczekiwania. Opis symboli znajdziesz w poniższej tabeli.

 

Jeśli zainteresowały Cię przełączniki z serii EDS-4000/G4000 i chciałbyś ich użyć w swojej sieci, zapraszamy do kontaktu!
E-mail: pawel.czekierda@elmark.com.pl
Tel: 667-464-466

Skontaktuj się ze specjalistą Elmark

Masz pytania? Potrzebujesz porady? Zadzwoń lub napisz do nas!