IMC-21

Mały i tani konwerter skrętka-światłowód do zastosowań przemysłowych

  • przemysłowy media konwerter Ethernet - światłowód
  • małe rozmiary, montaż na szynie DIN
  • zasilanie: 12-48 VDC
  • światłowód jedno lub wielomodowy, złącza SC lub ST
  • zaimplementowany mechanizm Link Fault Pass-Through
  • zakres tempertury pracy od -10° od 60°C
Producent: Manufacturer Label
Produkt dostępny
Wybierz model

UWAGA: Promocja cenowa na modele IMC-21-M-SC oraz IMC-21-S-SC, ważna do wyczerpania zapasów!

Modele

  • ModelDostępnośćGwarancjaSchowek
    Twoja cena
    Twoja cena
    Ilość produktów Dodaj
    Promocja
    IMC-21-M-SC
    Przemysłowy media konwerter: światłowód wielomodowy, złącze SC
    W magazynie
    Gwarancja:
    60 miesięcy
    551,00 zł
    677,73 zł
    Zaloguj się, aby poznać swoją cenę
    Zaloguj się, aby poznać swoją cenę
  • ModelDostępnośćGwarancjaSchowek
    Twoja cena
    Twoja cena
    Ilość produktów Dodaj
    IMC-21-M-ST
    Przemysłowy media konwerter: światłowód wielomodowy, złącze ST
    W magazynie
    Gwarancja:
    60 miesięcy
    634,00 zł
    779,82 zł
    Zaloguj się, aby poznać swoją cenę
    Zaloguj się, aby poznać swoją cenę
  • ModelDostępnośćGwarancjaSchowek
    Twoja cena
    Twoja cena
    Ilość produktów Dodaj
    Promocja
    IMC-21-S-SC
    Przemysłowy media konwerter: światłowód jednomodowy, złącze SC
    W magazynie
    Gwarancja:
    60 miesięcy
    770,00 zł
    947,10 zł
    Zaloguj się, aby poznać swoją cenę
    Zaloguj się, aby poznać swoją cenę

Akcesoria

  • ModelDostępnośćGwarancjaSchowek
    Twoja cena
    Twoja cena
    Ilość produktów Dodaj
    zasilacz na szynę DIN 30W 24V 1.5A
    W magazynie
    Gwarancja:
    36 miesięcy
    52,00 zł
    63,96 zł
    Zaloguj się, aby poznać swoją cenę
    Zaloguj się, aby poznać swoją cenę

Opis produktu

IMC-21 to seria media konwerterów pomiędzy sieciami Ethernet 10/100BaseT(X), a światłowodem jedno lub wielomodowym 100BaseFX lub 10BaseT i 10BaseFL. Urządzenia tej rodziny charakteryzują się szerokim zakresem temperatury pracy (-10° do +60°C), małymi rozmiarami (zaledwie 25 x 109 x 97 mm), niską ceną oraz montażem na szynie DIN. Takie połączenie cech czyni z nich idealne rozwiązanie na ekonomiczne przejście ze skrętki na światłowód w trudnych warunkach przemysłowych (na halach jak i wewnątrz innych urządzeń).
Wszystkie urządzenia firmy Moxa do przemysłowych sieci Ethernet cechują się niezwykle wysoką niezawodnością działania i są z powodzeniem od lat instalowane w kluczowych miejscach przedsiębiorstw na całym świecie.

Link Fault Pass-Through
Media konwertery serii IMC-21 posiadają zaimplementowany mechanizm Link Fault Pass-Through. Mechanizm ten, w przypadku zerwania połączenia po jednej stronie, automatycznie zamyka połączenie po drugiej stronie konwertera, dzięki czemu informacja o awarii jest natychmiast propagowana do stacji końcowych i tym samym są one poinformowane o bezcelowości uporczywej próby nawiązania połączenia poprzez tą ścieżkę. Łącze to, dzięki wspomnianemu mechanizmowi, automatycznie ponownie się podniesie z chwilą usunięcia awarii. W przypadku konwerterów nie wyposażonych w ten mechanizm, informacja o zerwaniu połączenia nie jest propagowana dalej poprzez ścieżkę, przez co stacje końcowe nadal próbują nawiązać komunikację tą drogą, pomimo utraty fizycznego połączenia.

Specyfikacja techniczna

  • Technologia
Standardy IEEE802.3, 802.3u, 802.3x
  • Interfejsy
Porty RJ45 10/100BaseTX
Porty światłowodowe IMC-21-M-SC, IMC-21-M-ST, IMC-21-S-SC: 100BaseFX (złącza SC/ST)
Diody LED IMC-21-M-SC, IMC-21-M-ST, IMC-21-S-SC: Power, 10/100M (TP port), 100M (fiber port), FDX/COL (fiber port)
  • Światłowód
Min. TX Output 100BaseFX (wielomodowy): -20 dBm
100BaseFX (jednomodowy): -5 dBm
Max. TX Output 100BaseFX (wielomodowy):-10 dBm
100BaseFX (jednomodowy): 0 dBm
RX Sensitivity 100BaseFX (wielomodowy): --3 do -32 dBm
100BaseFX (jednomodowy): -3 do -34 dBm
Dystans

Wielomodowy:

0 do 5 km, 1300 nm (50/125 µm, 800 MHz*km)
0 do 4 km, 1300 nm (62.5/125 µm, 500 MHz*km)

Jednomodowy:

0 do 40 km, 1310 nm (9/125µm, 3.5 PS/(nm*km))

  • Zasilanie
Napięcie zasilania 12 do 48 VDC
Pobór energii (@ 24 V): 0.15A
Ochrona nadprądowa 1.1A
Złącza zasilania Zdejmowany, 3-wejściowy bloczek terminala
Obchrona przed odwrotną polaryzacją Tak
  • Instalacja
Obudowa Plastikowa, IP30
Waga 125 g
Wymiary 25 x 109 x 97 mm (0.98 x 4.29 x 3.82 in)
Montaż szyna DIN
  • Warunki zewnętrzne
Temperatura pracy -10 do 60°C (14 do 140°F)
Temperatura przechowywania -40 do 70°C (-40 do 158°F)
Wilgotność względna 5 do 95% (bez kondensacji)
  • Certyfikaty i gwarancja
EMI FCC Part 15, CISPR (EN55022) class A
EMC EN 55032/24
EMS IEC 61000-4-2 ESD: Contact: 6 kV; Air: 8 kV
IEC 61000-4-3 RS: 80 MHz to 1 GHz: 3 V/m
IEC 61000-4-4 EFT: Power: 1 kV; Signal: 0.5 kV
IEC 61000-4-5 Surge: Power: 1 kV; Signal: 1 kV
IEC 61000-4-6 CS: 150 kHz to 80 MHz: 3 V/m; Signal: 3 V/m
IEC 61000-4-8 PFMF
IEC 61000-4-11 DIPs
Safety EN 60950-1, UL 60950-1
Vibration IEC60068-2-6
MTBF (meantime between failures) 353,000 hrs Database: MIL-HDBK-217F: GB 25˚C
Gwarancja 5 lat

Pliki do pobrania

Baza wiedzy

Baza wiedzy

Zobacz więcej