IMC-21A

Mediakonwerter skrętka-światłowód do zastosowań przemysłowych

  • przemysłowy media konwerter Ethernet - światłowód
  • montaż na szynie DIN
  • zasilanie: 12-48 VDC
  • światłowód jedno lub wielomodowy, złącza SC lub ST
  • zaimplementowany mechanizm Link Fault Pass-Through
  • zakres temperatury pracy -10°do 60°C bądź -40 do 75°C
Producent: Manufacturer Label
Produkt dostępny
Wybierz model

UWAGA: Promocja cenowa na modele IMC-21A-M-SC oraz IMC-21A-S-SC, ważna do wyczerpania zapasów!

Modele

  • ModelDostępnośćGwarancjaSchowek
    Twoja cena
    Twoja cena
    Ilość produktów Dodaj
    Promocja
    IMC-21A-M-SC
    Przemysłowy mediakonwerter, światłowód wielomodowy, złącze SC, temp. pracy od -10 do 60 st. C
    W magazynie
    Gwarancja:
    60 miesięcy
    606,00 zł
    745,38 zł
    Zaloguj się, aby poznać swoją cenę
    Zaloguj się, aby poznać swoją cenę
  • ModelDostępnośćGwarancjaSchowek
    Twoja cena
    Twoja cena
    Ilość produktów Dodaj
    IMC-21A-M-SC-T
    Przemysłowy mediakonwerter, światłowód wielomodowy, złącze SC, temp. pracy od -40 do 75 st. C
    W magazynie
    Gwarancja:
    60 miesięcy
    819,00 zł
    1 007,37 zł
    Zaloguj się, aby poznać swoją cenę
    Zaloguj się, aby poznać swoją cenę
  • ModelDostępnośćGwarancjaSchowek
    Twoja cena
    Twoja cena
    Ilość produktów Dodaj
    IMC-21A-M-ST
    Przemysłowy mediakonwerter, światłowód wielomodowy, złącze ST, temp. pracy od -10 do 60 st. C
    W magazynie
    Gwarancja:
    60 miesięcy
    634,00 zł
    779,82 zł
    Zaloguj się, aby poznać swoją cenę
    Zaloguj się, aby poznać swoją cenę
  • ModelDostępnośćGwarancjaSchowek
    Twoja cena
    Twoja cena
    Ilość produktów Dodaj
    IMC-21A-M-ST-T
    Przemysłowy mediakonwerter, światłowód wielomodowy, złącze ST, temp. pracy od -40 do 75 st. C
    W magazynie
    Gwarancja:
    60 miesięcy
    819,00 zł
    1 007,37 zł
    Zaloguj się, aby poznać swoją cenę
    Zaloguj się, aby poznać swoją cenę
  • ModelDostępnośćGwarancjaSchowek
    Twoja cena
    Twoja cena
    Ilość produktów Dodaj
    Promocja
    IMC-21A-S-SC
    Przemysłowy mediakonwerter, światłowód jednomodowy, złącze SC, temp. pracy od -10 do 60 st. C
    W magazynie
    Gwarancja:
    60 miesięcy
    858,00 zł
    1 055,34 zł
    Zaloguj się, aby poznać swoją cenę
    Zaloguj się, aby poznać swoją cenę
  • ModelDostępnośćGwarancjaSchowek
    Twoja cena
    Twoja cena
    Ilość produktów Dodaj
    IMC-21A-S-SC-T
    Przemysłowy mediakonwerter, światłowód jednomodowy, złącze SC, temp. pracy od -40 do 75 st. C
    W magazynie
    Gwarancja:
    60 miesięcy
    1 252,00 zł
    1 539,96 zł
    Zaloguj się, aby poznać swoją cenę
    Zaloguj się, aby poznać swoją cenę

Akcesoria

  • ModelDostępnośćGwarancjaSchowek
    Twoja cena
    Twoja cena
    Ilość produktów Dodaj
    zasilacz na szynę DIN 15W 24V 0.63A
    Brak w magazynie
    Gwarancja:
    36 miesięcy
    42,00 zł
    51,66 zł
    Zaloguj się, aby poznać swoją cenę
    Zaloguj się, aby poznać swoją cenę

Opis produktu

Mediakonwerter Ethernet-światłowód Fast Ethernet w metalowej obudowie

IMC-21A to nowa seria mediakonwerterów pomiędzy sieciami Ethernet 10/100BaseT(X) a światłowodem jedno- lub wielomodowym 100BaseFX lub 10BaseT i 10BaseFL. Urządzenia tej rodziny charakteryzują się szerokim zakresem temperatury pracy (-10° do+60°C w wersji podstawowej bądź -40 do 75°C w przypadku wersji oznaczonej literą -T), niewielkimi rozmiarami (30 x 125 x 79 mm) oraz montażem na szynie DIN. Metalowa obudowa i dostępność wersji pracującej w rozszerzonym zakresie temperatur czyni z nich idealne rozwiązanie na przejście ze skrętki na światłowód w trudnych warunkach przemysłowych (na halach przemysłowych jak i wewnątrz innych urządzeń pracujących w ujemnych temperaturach).
Mediakonwertery serii IMC-21A mogą być zasilane ze źródła napięcia stałego z zakresu 12-48 V. Takie rozwiązanie zapewnia dużą elastyczność w możliwościach miejsc instalacji.

Link Fault Pass-Through


Media konwertery serii IMC-21, IMC-21A oraz IMC-101 posiadają zaimplementowany mechanizm Link Fault Pass-Through. Mechanizm ten, w przypadku zerwania połączenia po jednej stronie, automatycznie zamyka połączenie po drugiej stronie konwertera, dzięki czemu informacja o awarii jest natychmiast propagowana do stacji końcowych i tym samym są one poinformowane o bezcelowości uporczywej próby nawiązania połączenia poprzez tę ścieżkę. Łącze to, dzięki wspomnianemu mechanizmowi, automatycznie ponownie się podniesie z chwilą usunięcia awarii. W przypadku konwerterów nie wyposażonych w ten mechanizm, informacja o zerwaniu połączenia nie jest propagowana dalej poprzez ścieżkę, przez co stacje końcowe nadal próbują nawiązać komunikację tą drogą, pomimo utraty fizycznego połączenia.

Specyfikacja techniczna

  • Technologia
Standardy IEEE 802.3 for 10BaseT
IEEE 802.3u for 100BaseT(X) and 100BaseFX
IEEE 802.3x for Flow Control
  • Interfejsy
Porty RJ45 10/100BaseT(X)
Porty światłowodowe 100BaseFX (złącza SC/ST)
Diody LED Power, 10/100M (TP port), 100M (fiber port), FDX/COL (fiber port)
  • Światłowód
Światłowód
  • Zasilanie
Napięcie zasilania 12 do 48 VDC
Pobór energii 265 mA @ 12 VDC
135 mA @ 24 VDC
75 mA @ 48 VDC
Ochrona nadprądowa 1.1 A
Złącza zasilania Zdejmowany, 3-wejściowy bloczek terminala
Obchrona przed odwrotną polaryzacją Tak

 

  • Instalacja
Obudowa Metalowa, IP30
Waga 170 g
Wymiary 30 x 125 x 79 mm
Montaż szyna DIN
  • Warunki zewnętrzne
Temperatura pracy

Standardowe modele: -10 do 60°C (14 to 140°F)

Modele na rozszerzony zakres temperaturowy (-T): -40 do 75°C

Temperatura przechowywania -40 to 70°C (-40 to 158°F)
Wilgotność względna 5 do 95% (bez kondensacji)
  • Certyfikaty
EMI CISPR 32, FCC Part 15B Class A
ECM EN 55032/24
EMS IEC 61000-4-2 ESD: Contact: 6 kV; Air: 8 kV
IEC 61000-4-3 RS: 80 MHz to 1 GHz: 3 V/m
IEC 61000-4-4 EFT: Power: 1 kV; Signal: 0.5 kV
IEC 61000-4-5 Surge: Power: 1 kV; Signal: 1 kV
IEC 61000-4-6 CS: 150 kHz to 80 MHz: 3 V/m; Signal: 3 V/m
IEC 61000-4-8 PFMF
IEC 61000-4-11
Safety

EN 60950-1, UL 60950-1

Environmental Testing IEC 60068-2-1
IEC 60068-2-2
IEC 60068-2-3
Vibration IEC60068-2-6
Green Product RoHS, CRoHS, WEEE
Gwarancja 5 lat
  • MTBF (mean time between failures)
Time 353,000 hrs
Database MIL-HDBK-217F, GB 25°C

Pliki do pobrania

Baza wiedzy

Baza wiedzy

Zobacz więcej